رضیم
رضیم
چطور میگو پاک کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چطور میگو پاک کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چطور میگو پاک کنیم ؟

بسیاری از افراد ترجیح می دهند میگو را به صورت پاک شده خریداری کنند. ظاهر قبل از پاک شدن این غذا امکان دارد موجب شود که برخی از افراد از خرید آن منصرف گردند. اگر از جمله افرادی هستید که ترجیح می دهید این غذا را خودتان پاک کنید باید مراحل پاک کردن آن را یاد بگیرید. با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید.

مرحله جدا کردن پوست

برای پاک کردن میگو ابتدا باید پوست آن را به طور کامل بردارید. سر و دم آن را نگه دارید تا بتوانید با چاقو پوست را جدا کنید. البته بدون چاقو هم پوست آن جدا می شود. پس از پاک کردن کامل، پوست سر و دم را باید با چاقو ببرید. با بریدن دم، غذا حالت فیله پیدا می ‌کند. برخی از افراد دم این غذا را جدا نمی‌ کنند که این مسئله سلیقه ای است.

جدا کردن رگ میگو

در مرحله بعدی باید میگو را در دست بگیرید طوری که قوس کمر آن به سمت شما قرار بگیرد. پس از آن با چاقو انحنای دم را برش دهید. برش نباید خیلی عمیق باشد چرا که این آبزی بسیار لطیف است و امکان دارد له شود. پس از برش دادن کمر آن، کمی با دست تان دیل آبزی را باز کنید تا رگ مشاهده شود. رنگ مشکی رگ را که مشاهده کردید باید از درون کمر جدا نمایید. با استفاده از چاقو آن را به طور کامل خارج نمایید. دقت داشته باشید که این رگ در انتهای کمر وجود دارد.

میگو بسیار نرم است، بنابراین با دقت رگ آن را خارج کنید تا به طور کامل رگ خارج شود و درون بدن آبزی نماند. پس از پاک کردن این غذا باید به طور کامل آن را بشویید. پس از اینکه آن را شستید باید غذا را درون آبکش قرار دهید تا به خوبی خوبی خشک شود. پاک کردن این غذای دریایی چندان دشوار نیست. به همین دلیل اگر شما می خواهید با قیمت مناسب این غذا را خریداری کنید می توانید نمونه های پاک نشده را تهیه نمایید و در کمترین بازه زمانی آن را پاک نمایید. اصول سپاک کردن این غذا و خارج سازی رگ را باید رعایت نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی