رضیم
رضیم
در قابلمه کوفته باز باشه یا بسته ؟ (2 نکته ساده)

در قابلمه کوفته باز باشه یا بسته ؟ (2 نکته ساده)

آیا در قابلمه کوفته باز باشه یا بسته ؟

کوفته به عنوان یکی از غذاهای خوشمزه شناخته می ‌شود که ترفندهای خاصی برای پخت آن وجود دارد. اگر می خواهید این غذای لذیذ را بپذیرید باید نکات ریز پخت آن را بدانید. در صورتی که درب قابلمه را نگذارید این غذا به راحتی پخته می شود. برخی از افراد اشتباه می ‌کنند و درب قابلمه این غذا را می گذارند. در صورتی که بخار درون قابلمه وجود داشته باشد غذای شما وا می رود و شکل مناسبی نخواهد داشت. بر همین اساس به هیچ عنوان درب قابلمه را بگذارید چرا که این غذا باید با درب  باز پخته شود.

پخت غذا چقدر طول می کشد ؟

زمان پخت کوفته حدود یک ساعت الی یک ساعت و نیم می باشد. البته این زمان بستگی به مقدار مواد و میزان حرارت زیر قابلمه دارد. ده دقیقه آخر پخت می توانید درب قابلمه را بگذارید تا غذا به خوبی جا بیفتد. این غذا به عنوان یکی از غذاهای خاص شناخته می ‌شود که پخت آن اگر به صورت اصولی انجام نگردد شکل منسجمی نخواهد داشت.

روش های پخت کوفته

روش های پخت کوفته متفاوت است، هر یک از این روش ها را شما بر اساس نوع موادی که دارید می توانید انتخاب کنید. در هر یک از روش هایی که برای پخت این غذا به کار می گیرید باید نکات و ترفند های ریز را در نظر داشته باشید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد پخت این غذا اهمیت دارد نحوه پخت آن می باشد. بعد از اینکه مواد را آماده کردید باید مواد را گرد کرده و درون قابلمه بیندازید. مقداری آب به غذا اضافه کنید.

بعد از اینکه آب را به غذا اضافه کردید باید حرارت زیر قابلمه را کم نمایید. اگر حرارت زیاد باشد غذای شما وا می رود. درب قابلمه را به هیچ عنوان نگذارید تا هرگز درون قابلمه بخار شکل نگیرد. به وجود آمدن بخار درون قابلمه موجب می شود غذا خوشمزه نشود. اگر نکات و ترفندهای مربوط به پخت این غذا را به خوبی بدانید در کمترین بازه زمانی می توانید این غذای خوشمزه و بی نظیر را آماده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی