رضیم
رضیم
برای نرم شدن ورقه لازانیا چه باید کرد ؟ (2 نکته ساده)

برای نرم شدن ورقه لازانیا چه باید کرد ؟ (2 نکته ساده)

برای نرم شدن ورقه لازانیا چه باید کرد ؟

برای پخت لازانیا باید به خوبی برخی از نکات ضروری را در نظر بگیرید. خشک شدن ورقه لازانیا یکی از مشکلاتی است که افراد زمان پخت این غذا با آن مواجه می شوند. برای اینکه ورقه های لازانیا خشک نشوند می ‌توانید از سس بشامل استفاده نمایید. در واقع سس بشامل یکی از مهمترین موادی است که برای تهیه لازانیا مورد استفاده قرار می گیرد.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی برای خشک نشدن ورقه لازانیا

ورقه لازانیا زمانی که در فر قرار می گیرد شاید خشک شود. برای خشک نشدن ورقه های لازانیا که درون فر می گذارید، بهتر است یک ظرف پر از آب را نیز همراه با ظرف لازانیا درون فر قرار دهید. جهت خشک نشدن لازانیا نیاز است که سه دقیقه آخر شعله بالای فر را روشن نمایید. اگر نمی ‌خواهید اطراف لازانیا خشک شود باید دیواره ظرف را آغشته به سس بشامل نمایید. توجه داشته باشید که برای خشک نشدن ورقه های لازانیا باید زمان پخت غذا را به درستی تنظیم نمایید.

در صورتی که ورقه لازانیا به طور کامل پخته شود و هر یک از ورقه ها به راحتی از یکدیگر جدا شوند غذای شما به هیچ عنوان خشک نمی شود. برخی از افراد از سس بشامل کمتری برای تهیه لازانیا استفاده می کنند. اگر سس بشامل حجم مناسبی نداشته باشد بدون شک لازانیا خشک می شود. برای اینکه لازانیا خشک نشود باید نکات زیادی را در نظر بگیرید.

درجه فر برای خشک نشدن ورقه لازانیا

یکی از مهمترین نکاتی که موجب خشک شدن ورقه لازانیا می گردد درجه حرارت بالا است. اگر درجه فر را بالا ببرید تا پخت لازانیا انجام گردد بدون شک غذای شما خشک خواهد شد. درجه فر، توستر یا ماکروفر را باید با حجم غذا مطابقت دهید و آن را تنظیم نمایید. توجه داشته باشید که بیشتر مواد لازانیا از قبل پخته شده اند و نیازی نیست مدت زمان زیادی لازانیا را درون فر قرار دهید. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می توانید لازانیا را از درون فر خارج کنید تا مانع خشک شدن ورقه های لازانیا شوید. توجه داشته باشید که اگر به این نکات دقت نمایید به هیچ عنوان ورقه های لازانیا خشک نمی شوند و غذای شما خوشمزه تر می گردد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *