رضیم
رضیم
چگونه خمیر همبرگر درست کنیم ؟ ( 2 نکه ساده)

چگونه خمیر همبرگر درست کنیم ؟ ( 2 نکه ساده)

چگونه خمیر همبرگر درست کنیم ؟

بسیاری از افراد مایل هستند خمیر همبرگر را خودشان آماده کنند. خمیری که برای همبرگر مورد استفاده قرار می ‌گیرد باید بافت مناسبی داشته باشد. اگر شما بتوانید بر اساس اصول مشخص شده خمیر این غذا را آماده کنید بدون شک از طعم غذای خود لذت می برید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه خمیر همبرگر

برای تهیه خمیر همبرگر به مواد متفاوتی نیاز دارید. روغن مایع، شیر گرم، سفیده تخم مرغ، پودر خمیر مایه، شکر، آرد، نمک، ماست و .. به عنوان مهمترین موادی هستند که استفاده می شوند. برای تهیه خمیر ابتدا نیاز است که آب ولرم، شکر و خمیر مایه را درون ظرف بریزید. تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و حدود ۵ دقیقه به مواد استراحت دهید تا خمیر به خوبی باد کند. پس از آن، مواد دیگر خمیر مانند نمک، تخم مرغ، کره، ماست، روغن و … را اضافه نمایید. آرد را باید به آرامی به مواد اضافه کنید تا خمیر منسجم تر شود. درب ظرف را سلفون بکشید و حدود یک ساعت خمیر را در مکانی گرم قرار دهید.

کف سینی فر را باید با کاغذ روغنی بپوشانید. پس از آن می ‌توانید خمیر همبرگر را به بخش های مساوی تقسیم کنید و آنها را روی سینی در فاصله مناسبی قرار دهید. پخت خمیر حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان می برد. شما می توانید روی خمیرها را با استفاده از مخلوط شیر و زرده تخم مرغ بپوشانید و سپس روی آنها کنجد بپاشید. درجه فر باید حدود ۲۰۰ درجه باشد و به مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا خمیر ها به طور کامل پخته شوند.

نکات مهم در مورد آماده سازی خمیر همبرگر

نکات زیادی در مورد پخت خمیر همبرگر وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. یکی از مهمترین نکات تهیه خمیر این غذا، رعایت اندازه مواد اولیه است. برخی از مواد نقش حساس تری برای تهیه خمیر دارند. برای فعال شدن و عمل آمدن خمیر به شکر نیاز دارید. خمیر مایه یکی از مهمترین موادی است که باید برای تهیه خمیر این غذا استفاده شود. نمک به کنترل کردن فعالیت خمیر کمک زیادی می ‌کند. نکته دیگری که در مورد مواد اولیه پخت این خمیر اهمیت دارد این است که آرد را بر اساس اندازه دیگر مواد به خمیر اضافه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *