رضیم
رضیم
آیا با خمیر پیراشکی میشه پیتزا درست کرد ؟ (2نکته ساده)

آیا با خمیر پیراشکی میشه پیتزا درست کرد ؟ (2 نکته ساده)

آیا با خمیر پیراشکی میشه پیتزا درست کرد ؟

برای برخی از افراد شاید این پرسش به وجود آید که آیا با خمیر پیراشکی می توانند پیتزا درست کنند. در پاسخ باید بگوییم که بله با استفاده از انواع خمیرهای پیراشکی به راحتی می توانید پیتزا تهیه نمایید. خمیر هایی که نرم و عالی هستند برای پخت انواع غذاها مانند پیراشکی، پیتزا و … مورد استفاده قرار می گیرند. خمیر های همه کاره به عنوان خمیر هایی شناخته می شوند که با استفاده از روش های اصولی تهیه می گردند و کاربرد زیادی دارند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نحوه آماده کردن خمیر پخت پیتزا  و پیراشکی

برای تهیه خمیر پیراشکی باید از آرد، نان، تخم مرغ، روغن جامد، مایع خمیر، نمک، شکر و … استفاده نمایید. آماده‌ سازی این خمیر حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد. برای تهیه خمیر که مناسب پیتزا باشد نیاز است که یک قاشق چایخوری از شکر را درون ظرفی ریخته و با شیر ولرم ترکیب کنید. شیر ولرم و خمیر مایع را به خوبی هم بزنید. نمک، شکر، روغن، تخم مرغ و … را با یکدیگر مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند. خمیر را روی سطح آردپاشی شده قرار دهید و حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه آن را ورز دهید.

بهترین خمیر پیراشکی برای پخت پیتزا

خمیر پیراشکی و پیتزا باید در مکان نسبتا گرم قرار بگیرد. حدود یک ساعت به خمیر استراحت دهید تا حجم آن دو برابر گردد. خمیر را باید به خوبی ورز دهید تا توده های هوا درون خمیر شکل بگیرند. برای تهیه پیتزا و پیراشکی از خمیر شیرین استفاده نمایید. برای تهیه خمیر بهتر است که نکات ریزی را رعایت کنید. خمیر مایه را حتما باید با آب یا شیر ولرم ترکیب نمایید. اگر ورز دادن خمیر به صورت اصولی انجام شود خمیر بیشتر پف می کند و شکل منسجم تری خواهد داشت. دیواره‌ های ظرفی که می خواهید خمیر درون آن استراحت کند را باید چرب نمایید تا خمیر بافت بهتری داشته باشد. برای استراحت خمیر باید جای آن را در مکان گرم قرار دهید که بوی ترشیدگی از خمیر به مشام نخورد. این نکات کمک می کنند تا بهترین خمیر را برای پخت پیتزا و پیراشکی آماده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی