رضیم
رضیم
چگونه شربت زولبیا را درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه شربت زولبیا را درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه شربت زولبیا را درست کنیم

شربت بار شهدی است که برای تهیه‌ی بسیاری از حلواها و شربت ها و شیرینی هایی همچون زولبیا و بامیه از آن استفاده می شود. شربت بار ترکیبی از آب، شکر، زعفران و گلاب است. می توان به ترکیباتی که گفته شد هل یا پوست پرتقال و حتی عرق نعنا نیز اضافه کنید. در ادامه روش طبخ این شهد آموزش داده شده است.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

طرز تهیه شربت بار خانگی

مواد لازم:

آب 2 لیوان

شکر 3 لیوان

گلاب 4/1 پیمانه

زعفران دم کرده غلیظ به میزان دلخواه

آب لیمو 1 قاشق مربا خوری

گلوکز 2 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه شربت بار:

  1. سعی کنید ظرفی که برای این کار از ان استفاده می کنید تا جای ممکن ضخیم باشد برای مثال ظروف چدنی ضخیم بسیار مناسب اند. ظروفی که ضخامت لازم را نداشته باشند گرما را به سرعت منتقل کرده و کیفیت شهد پایین می آورند.
  2. شکر و آب را درون ظرف ریخته و قبل از این که آن را روی حرارت قرار دهیم کمی آن ها را هم زده تا شکر حل شود. سپس ظرف را روی حرارت متوسط قرار داده و حدود 10 دقیقه صبر می کنیم تا شکر حل شود و بجوشد ( اگر شعله کم باشد فقط آب تبخیر شده و شکر می سوزد).
  3. در این مرحله زعفران دم کرده را به همراه گلاب به مواد مان افزوده و کمی بعد آب لیمو را درون ظرف می ریزیم. پس از 3 الی 4 دقیقه شربت بار شما آماده است.
  4. در انتها 2 قاشق گلوکز را نیز اضافه کنید.

نکاتی که باید حین پخت رعایت کنید

باید دیواره ظرف تان در تمام مراحل پخت تمیز باشد به این منظور بهتر است ابتدا شکر را درون ظرف بریزید و سپس سراغ افزودن آب بروید.

حواس تان باشد قسمت بالایی قابلمه را که شکر به آن چسبیده را با قلمو آغشته به آب یا آب لیمو تمیز کنید. زیرا همین شکر ها به درون شهد نفوذ کرده و موجب شکرک زدن شربت می شوند.

از زمانی که شربت بار شروع به قل زدن می کند تا زمانی که به قوام مورد نیاز می رسد نباید اصلا هم بخورد.

برای هم زدن شربت بار خود از قاشق های نارسانایی همچون قاشق چوبی استفاده کنید. زیرا قاشق های رسانا موجب وارد شدن شوک به شربت می شوند و این گونه است که شهد شکرک می زند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *