رضیم
رضیم
برای پوک شدن کیک اسفنجی چه باید کرد؟ ( 2 نکته ساده)

برای پوک شدن کیک اسفنجی چه باید کرد؟ ( 2 نکته ساده)

برای پوک شدن کیک اسفنجی چه باید کرد؟

کیک اسفنجی نوعی کیک است که از ترکیب تخم مرغ، شکر، آرد و بیکینگ پودر تهیه می‌ شود. نام “اسفنجی” به دلیل بافت نرم و پفکی آن است که به دلیل حجم بالای هوا در داخل آن ایجاد می ‌شود. این کیک معمولاً با شیرینی ‌ها و کرم‌ های مختلف تزیین و مصرف می ‌شود و یکی از محبوب ترین کیک ها در سراسر جهان است. شاید تا به حال به مشکل پوک نشدن کیک اسفنجی بر خورده باشید. در ادامه این مقاله علت پوک نشدن کیک اسفنجی و روش های پوک شدن آن را بررسی خواهیم کرد.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

علت پوک نشدن کیک

موارد زیر باعث پوک نشدن کیک می شوند:

  • استفاده از مواد تر و خمیری: استفاده از تخم ‌مرغ و روغن بیشتر در خمیر کیک، می ‌تواند باعث جلوگیری از پوک شدن آن شود.
  • استفاده از آرد سفید و پودر کره تارتار: این دو ماده باعث تقویت ساختار کیک می ‌شوند و از پوک شدن آن جلوگیری می‌ کنند.
  • استفاده از پودر خمیر پزی: استفاده از پودر خمیر پزی می ‌تواند باعث تقویت ساختار کیک و جلوگیری از پوک شدن آن شود.

اگر این موارد را انجام دهید کیک شما پوک نخواهد شد.

روش پوک شدن کیک اسفنجی

برای پوک شدن کیک اسفنجی می‌ توانید از روش ‌های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از تخم مرغ: با افزودن تعداد بیشتری تخم مرغ به مواد کیک اسفنجی خود، می‌ توانید برای آن پوکی بیشتری به وجود آورید.
  • استفاده از بیکینگ پودر با جوش شیرین با افزودن یک قاشق چایخوری از بیکینگ پودر و نیم قاشق چایخوری جوش شیرین به مواد کیک اسفنجی، می ‌توانید هوای بیشتری را در آن به وجود آورید و پوکی آن را افزایش دهید. (از نظر پزشکی جوش شیرین رو پیشنهاد نمیکنیم)
  • استفاده از اسید خوراکی: با انتقال یک قاشق چایخوری اسید خوراکی (نظیر اسید لیمو یا اسید استریک) به مواد کیک خود، می‌ توانید پوکی بیشتری در کیک ایجاد کنید.

سخن پایانی

با رعایت کردن مواردی که در بالا ذکر شد، شما میتوانید یک کیک اسفنجی پوک شده تهیه نمایید. حتما نکاتی که از پوک شدن کیک جلوگیری می کند را نیز در نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

  1. نمی دونستم منظورتون از بی کربنات سدیم چیه رفتم جستجو کردم فهمیدم همون جوش شیرینه ،لطفا وقتی چیزی می نویسید طوری بنویسید که همه بتوانند متوجه شوند .از آموزش هایی که دادید کمال تشکر را دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *