رضیم
رضیم
چه کنیم رشته آش له نشود؟ ( 2 نکته ساده)

چه کنیم رشته آش له نشود؟ ( 2 نکته ساده)

چه کنیم رشته آش له نشود؟

در ظاهر تهیه آش رشته بسیار ساده و راحت می آید. اما پخت این غذا انرژی و وقت زیادی از شما خواهد گرفت. حال فکر کنید بعد از گذاشتن این همه انرژی و وقت نتیجه کار دلنشین و باب میل نباشد. شما باید حتما نکاتی را در تهیه آش رعایت کنید تا کار شما نتیجه خوبی به همراه داشته باشد و از نتیجه رضایت کامل داشته باشید.

در این مقاله میخواهیم علت له شدن آش رشته و روش های جلوگیری از له شدن آن را به شما بگوییم. پس در ادامه با ما همراه باشید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

جلوگیری از له شدن رشته آش

زمان اضافه کردن رشته ، زمان پخت و میزان آن در له شدن آش رشته تاثیر زیادی دارد. اگر رشته را خیلی زود به آش اضافه کنید، باعث له شدن رشته ها و در نتیجه له شدن آش می شود. و اگر مقدار آن زیاد باشد، رشته ها به هم میچسبند و آش خمیر و له می شود.

پختن بیش از اندازه حبوبات نیز باعث له شدن آن ها و در نتیجه له شدن آش می شود. حتما دقت داشته باشید که بیش از اندازه پخته نشوند.

هم زدن بیش از اندازه آش نیز باعث می شود مواد له شوند. پس حتما به اندازه کافی آش را هم بزنید تا له نشود.

متناسب نبودن قابلمه با مقدار مواد و آش باعث می شود، مواد و رشته ها به هم بچسبند و آش له شود. در نتیجه در انتخاب قابلمه دقت کافی به خرج دهید.

زیر شعله آش باید کم باشد تا خیلی نجوشد. زیاد جوشیدن آش باعث له شدن مواد داخل آش می شود.

اگر آش له شد چه کار کنیم؟

اگر میزان له شدن آش رشته تان زیاد نبود میتوانید با اضافه کردن مقداری آب جوش این مشکل را حل کنید.

یا قسمت هایی که رشته ها به هم چسبیده و له شده را جدا کنید و مجدد آب اضافه کنید.

سخن آخر

در این مطلب علت له شدن آش رشته و روش های جلوگیری و رفع آن را توضیح دادیم. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را داشته باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *