رضیم
رضیم
چرا سالاد ماکارونیم خشک میشه ؟ (2 نکته ساده)

چرا سالاد ماکارونیم خشک میشه ؟ (2 نکته ساده)

چرا سالاد ماکارونیم خشک میشه   

سالاد ماکارونی یکی از خوشمزه ترین سالاد ها است که طرز تهیه بسیار ساده ای هم دارد. برخی این سالاد را به عنوان پیش غذا و برخی به عنوان غذای اصلی سرو می کنند. اکثر خانم های ایرانی طرز تهیه این سالاد را به خوبی بلد هستند اما ممکن است گاهی سالاد ماکارونی شان سفت و خشک شود. سوالی که پیش می آید این است که علت خشک شدن سالاد ماکارونی چیست؟ و چگونه می توان آن را رفع کرد؟ برای رفع این مشکل این مطلب را مطالعه کنید.

علت اصلی خشک شدن سالاد ماکارونی

ماکارونی های فرم دار آب و رطوبت را به مقدار زیادی جذب می کنند و این یکی از علل اصلی خشک شدن سالاد ماکارونی پس از قرار گرفتن در یخچال است.

رفع سفتی و خشکی سالاد

سعی کنید ماکارونی ها را بیشتر از زمان پخت ماکارونی ساده بپزید تا پس از قرار دادن در یخچال سفت و خشک نشوند و مزه خود را از دست ندهند.البته حواس تان باشد ماکارونی ها را خیلی نپزید زیرا له می شوند و ظاهر خوبی به سالاد شما نمی دهند.

اگر در سالاد ماکارونی خود از مرغ ریش شده استفاده می کنید بهتر است که آب آن را دور نریخته و برای نرم تر شدن سالاد از آب مرغ استفاده کنید. آب مرغ غذای شما را خوش طعم تر خواهد کرد.

زیاد قرار گرفتن سالاد ماکارونی در یخچال سبب خشک شدن آن می شود زیرا پاستا و ماکارونی های فرم دار جذب رطوبت بالایی دارند. پس از تهیه سالاد تان آن را حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید نه بیشتر.

اگر قرار است سالادتان را در زمان دیگری سرو کنید و آن را در یخچال نگه دارید ترجیحا به آن سس نزنید تا تازگی سالاد از بین نرود. می توانید قبل از سرو به آن سس بزنید.

می توانید برای رفع خشکی از مقداری روغن زیتون نیز استفاده کنید. با این کار جلوه غذای شما بهتر می شود.

هرچه سس بیشتر باشد سالاد نرم تر خواهد بود. برای اینکه کلسترول غذا خیلی بالا نرود می توانید از ترکیب ماست و آب لیمو هم استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *