رضیم
رضیم
برای تهیه خیار شور از چه نمکی استفاده کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

برای تهیه خیار شور از چه نمکی استفاده کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

برای تهیه خیار شور از چه نمکی استفاده کنیم ؟

برای تهیه خیار شور باید از بهترین نوع نمک استفاده نمایید. در صورتی که می خواهید این پیش غذای خوشمزه را آماده کنید باید نحوه آماده سازی آن را به خوبی یاد بگیرید. شما در ظرف های شیشه ای می توانید خیار شور را آماده کرده و در وعده های غذایی متفاوت از آن استفاده نمایید. سبزی ها و همچنین ادویه های گوناگونی را برای آماده سازی خیار شور می توانید مورد استفاده قرار دهید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی برای تهیه خیار شور نمکی خوشمزه

دقت داشته باشید که برای تهیه خیار شور باید از آب جوشیده استفاده کنید. بر اساس تعداد خیار هایی که استفاده می نمایید نیاز است که آب جوشیده با حجم مناسبی را به کار بگیرید. نمکی که جهت تهیه خیارشور مورد استفاده قرار می گیرد باید تصفیه شده باشد.  بعد از اینکه تمامی خیارها را به خوبی شستید باید آنها را درون ظرف شیشه ای یا پلاستیکی قرار دهید. در لابلای خیار ها می توانید سبزی های متفاوت مانند ترخون قرار دهید.

دقت داشته باشید که بعد از قرار دادن خیارها درون ظرف شیشه‌ ای یا پلاستیکی باید مواد مورد نیاز برای تهیه خیار شور را درون ظرف بریزید. فلفل، سیر و هر نوع ادویه دیگری که شما برای تهیه خیارشور استفاده می کنید مهمترین موادی هستند که باید به کار گرفته شوند. آب جوشیده را بگذارید سرد شود و سپس آب را به خیار های درون ظرف اضافه کنید. توجه داشته باشید که برای آماده سازی خیار شور به هیچ عنوان نباید از نمک هایی که تصفیه نشده اند استفاده کنید.

بهترین نمک برای تهیه خیار شور

هر یک از بسته بندی های نمک را از نظر میزان غلظتی که دارند باید مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از فروشگاه ها بسته بندی های نمک مخصوص تهیه خیارشور را به شما ارائه می دهند. بر همین اساس شما با اطمینان خاطر می توانید این بسته بندی ها را خریداری کنید و برای تهیه خیار شور مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که میزان نمک مورد استفاده برای آماده سازی خیار شور نباید زیاد باشد. اگر مقدار نمک زیادی را درون ظرف بریزید، خیارها خیلی شور می شوند و طعم مناسبی ندارند. میزان نمک مورد استفاده باید کمتر از آب باشد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *