رضیم
رضیم
چرا راحت الحلقوم سفت نمی شود؟ (2 نکته ساده)

چرا راحت الحلقوم سفت نمی شود؟ (2 نکته ساده)

چرا راحت الحلقوم سفت نمی شود؟

چرا راحت الحلقوم سفت نمی شود؟ این سوالی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد. اگر شما هم تا به حال راحت الحلقوم را امتحان کرده باشید، حتما طعم دل انگیز آن در خاطرتان ماندگار شده است. این شیرینی را می توان به آسانی در منزل نیز تهیه نموده و نوش جان کرد. البته تهیه حرفه ای آن نیازمند داشتن مهارت بالا است. یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین تهیه باسلوق برایتان پیش بیاید، سفت نشدن راحت الحلقوم است. در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که چرا راحت الحلقوم سفت نمی شود. پیشنهاد می کنیم که نکات بیان شده در این مطلب را از دست ندهید.

1- به راحت الحلقوم حرارت کافی بدهید!

نخستین شگردی که برای درست کردن یک باسلوق بازاری خوشمزه باید مورد توجه قرار دهید این است که به مواد اجازه دهید با حرارت ملایم به صورت آرام آب خود را از دست بدهند. در صورتی که شعله بیش از حد زیاد باشد، آب خیلی زود کشیده می شود و بوی خامی نشاسته از بین نخواهد رفت. از طرفی اگر هنگامی آن را از روی شعله بردارید که هنوز به اندازه کافی آب از دست نداده است، راحت الحلقوم سفت نمی شود.

2- نشاسته کافی؛ راز سفت شدن راحت الحلقوم

نشاسته همان عاملی است که سبب می شود مواد باسلوق سفت شوند و حالت دلخواه را بگیرند. بنابراین یکی از دلایل سفت نشدن راحت الحلقوم، استفاده از میزان کم نشاسته است. سعی کنید حتما مقدار این ماده را مطابق با دستور تهیه اندازه گیری کنید تا با مشکل سفت نشدن راحت الحلقوم مواجه نشوید. از طرفی به این نکته توجه نمایید که استفاده بیش از حد از نشاسته باعث می شود مزه آن غالب شود.

3- افزودن کره؛ یک ترفند برای سفت شدن راحت الحلقوم

آخرین نکته مهمی که باید برای سفت شدن راحت الحلقوم به آن توجه نمایید این است که در مرحله آخر پخت مواد و هنگامی که گاز را خاموش می کنید، مقداری کره را به آن اضافه نمایید و هم بزنید. این کار سبب می شود که پس از قرار دادن مواد باسلوق در یخچال، این مواد به آسانی بسته شوند و بافت دلخواه ایجاد شود. امیدواریم با توجه به نکات گفته شده بتوانید مشکل سفت نشدن باسلوق را حل کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی