رضیم
شماره دستور پخت: 3141
رضیم
طرز تهیه نان وان ترکیه

موارد لازم + طرز تهیه

🥐مواد لازم نان وان ترکیه👇🏻
۱۲۵ گرم مارگارین
۱۲۵ گرم کره
نصف پاکت خمیر مایه تازه ( ۱ ق غ خمیر مایه فوری)
۱ لیوان آب ولرم
۱ ق م نمک
۱ ق غ شکر
۴_۴/۵ لیوان آرد (شامل آرد برای تخمیر هم میشه)

🥐برای مواد داخلش👇🏻
نصف لیوان روغن مایع
۲ لیوان آرد
گردو به مقدار لازم (به دلخواه)

🥐برای رومال👇🏻
زرده تخم مرغ

🥐طرز تهیه👇🏻
ابتدا خمیرمون رو آماده می کنیم ۱ لیوان آب و ۱ لیوان آرد رو مخلوط کرده و یک خمیر چسبناک به دست میاریم سپس کره و مارگارین ذوب شده، خمیر مایه، نمک و شکر رو اضافه کرده و ورز می دیم آرد رو آروم آروم اضافه می کنیم خمیر رو تقریبا ۱۵_۲۰ دقیقه خوب ورز می دیم قوام خمیر باید کمی سفت تر از لاله گوش باشه
سپس به ۶ قسمت مساوی تقسیم کرده و برش می زنیم (اگه بخواین کوچیک باشه به ۸ قسمت برش بزنین) روی خمیر یه پارچه مرطوب کشیده و ۱۵ دقیقه استراحت می دیم.
در این فاصله اگه دوست داشتین مغزدار باشه مواد داخلش رو آماده می کنیم. روغن رو داخل قابلمه ریخته تا گرم بشه آروم آروم آرد رو اضافه کرده و تا وقتی که تغییر رنگ بده با شعله ملایم مداوم هم می زنیم و تفت می دیم سپس از رو اجاق برداشته و می ذاریم خنک بشه خمیر استراحت داده شده رو برمی داریم و روی پیشخوان با کمک وردنه به اندازه بشقاب باز می کنیم اگه بخوایم مغز دار بشه به مواد داخلش گردو هم اضافه کرده و به شکل نیمه ی ماه(نیم دایره) تا می کنیم سپس کناره هاشو به شکل نیشگون می بندیم.
اگه بخوایم ساده باشه داخل بشقاب ساده‌ای باز کرده و کناره هاشو نیشگون می گیریم روش زرده تخم مرغ مالیده و با چنگال خط هایی ایجاد میکنیم داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه تا وقتی که سرخ بشه می پزیم.
نوش جان🥰🌹

نظر خود را بیان کنید

2 دیدگاه برای طرز تهیه نان وان ترکیه

  1. شبنم

    چه جذااااااااااابه لعنتی????

  2. سَروناز

    بسیار گویا و شفاف بیان کردید????????

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهمونی چی بپزم ؟ 20 طرزتهیه دقیق رستورانی و قنادی (ثبت نام رایگان)