رضیم
رضیم
برای سوختگی برنج چه باید کرد؟ (6 نکته)

برای سوختگی برنج چه باید کرد؟ (6 نکته از بین بردن بوی سوختگی)

برای سوختگی برنج چه باید کرد؟

در اولین اقدام به جای دور ریختن یا کنار گذاشتن برنج مهمانی خود برای اینکه بعدا مورد استفاده قرار دهید ، برنج را به قابلمه جدید انتقال بدهید زیرا فقط قسمت تهچین از بین رفته و بوی سوختگی خود را به برنج داده، حال برای رفع بوی سوختگی برنج های داخل قابلمه جدید اقدامات زیر را انجام دهید تا هیچ اثری از بوی سوختگی در برنج شما پیدا نباشد.

برای دیدن تمام دستور پخت چلوها به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید.

۱_اولین و موثر ترین اقدام که یکی از اقدامات قدیمی ست این است که تکه نان نسبتا بزرگی را بر روی برنج ها قرار داده و در قابلمه را بگذارید و تا زمان سرو صبر کنید و از برداشتن نان زودتر از زمان سرو غذا خودداری کنید تا بوی سوختگی برنج شما کاملا از بین برود.

۲_دومین اقدام قرار دادن پیاز است، به این صورت که پیازی برداشته ،پوست کنید سپس برش زده و در بین برنج هایی که به قابلمه جدید انتقال دادید قرار داده تا بوی سوختگی از بین برود .

۳_ استفاده از آبلیمو اقدام موثر بعدی ست، به این صورت که پارچه یا پنبه ای را آغشته به آبلیمو کرده و روی سطح برنج تا زمان سرو قرار دهید تا بوی سوختگی به صورت کامل از بین برود.

۴_ استفاده از گلاب مانند آبلیمو ست، به این صورت که پنبه یا پارچه ای را به گلاب آغشته و درون پارچه تمیز یا دستمال کاغذی بپیچید و روی برنج قرار دهید تا بوی سوختگی برنج کاملا از بین برود.

۵_ استفاده از قند راهکار جدیدی ست که میتوانید امتحان کنید به این صورت که چند حبه قند به نسبت اندازه برنجی که در قابلمه دارید برداشته و در لا به لای برنج فرو کنید تا بوی سوختگی را از بین ببرد.

۶_ اگر نگران مزه برنج بعد از رفع بوی سوختگی با اقدامات بالا هستید ، چند راه حل میتوانید انجام دهید انجام دهید تا بدون نگرانی برنج را سرو و میل نمایید، استفاده از زعفران دم کرده که با بخشی از پلو مخلوط و کمی هم زده تا مزه پلو کاملا تغییر کند و اقدام بعدی استفاده از شوید خشک تا شوید پلو خوش عطر و طعم درست شود و یا میتوانید از سبزی های باقالی پلو و باقالا استفاده کرده و باقالی پلو خوش عطر و طعم سرو کرده و میل نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *