رضیم
رضیم
برای نگهداری برنج چه باید کرد؟ (5 روش)

برای نگهداری برنج چه باید کرد؟ (5 روش)

برای نگهداری برنج چه باید کرد؟

خرید برنج خوب و نگهداری آن از نکات بسیار مهمی ست که باعث میشود کیفیت برنج شما پایین نیامده و محل زندگی شپشک، دیگر حشرات و جوندگان نشود. برای مشاهده تمام دستور پخت چلوها به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید.

۱_ اولین اقدام خرید برنج مرغوب و کاملا خشک شده و کهنه است، زیرا برنج کهنه رطوبت نداشته و کاملا سفت شده است، این کهنه بودن هم به وجود نیامدن شپشک، هم به خوشمزه و خوش عطر شدن برنج شما هنگام پخت کمک میکند .

۲_ بعد از خرید برنج آن را میتوانید در ظروف پلاستیکی و شیشه ای یا ظروف دو جداره پلاستیکی فلزی قرار دهید که حتما از تمیزی و خشک بودن ظروف مطمئن باشید تا حشرات و جوندگان آسیبی به برنج شما نزنند.

۳_ برنج را در انباری که محیطی گرم و مرطوب است قرار ندهید زیرا کرم برنج و جوندگانی مانند موش به برنج شما آسیب میزنند. حتما برنج را در محلی کاملا خنک با تهویه هوا قرار دهید.

۴_ برنج را روی زمین و در کنار دیوار قرار ندهید و برای قرار دادن کیسه برنج آن را بر روی سطحی بالاتر از سطح زمین و با فاصله از دیوار قرار دهید.

۵_ اگر برنج را درون ظرف نمیخواهید قرار دهید و کیسه برنجی که خریداری کرده اید با وزن بالاست ، آن را به کیسه های پنج کیلویی تقسیم و در جایی مناسب نگهداری کنید.

۵_ اگر نگران حشرات هستید هنگام نگهداری برنج چندی از موارد زیر را میتوانید داخل کیسه برنج خود قرار داده تا برنج کاملا سالم و بدون هیچ حشره ای برای شما بماند.

قرار دادن نعنا خشک درون کیسه ای پارچه ای و گذاشتن لای برنج ها برگ بو
برگ گردو پوست گردو
حبه پوست نکرده سیر فلفل سیاه
میخک زردچوبه
_برگ درخت چریش

اگر شپشک در برنج خود مشاهده کردید آن را بیرون نریزید، بلکه با قرار دادن در معرض نور آفناب و چند بار رد کردن از الک میتوانید شپشک یا همان کرم را جدا کرده و داخل برنج مواد بالا قرار دهید تا شپشک ها کاملا فراری یا از بین بروند .
با رعایت موارد بالا شما میتوانید برنج خود را در بهترین حالت خود و بدون نگرانی از وجود حشرات و جوندگان نگهداری کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی