رضیم
رضیم
خمیر پیراشکی چقدر باید بمونه ؟ (2 نکته ساده)

خمیر پیراشکی چقدر باید بمونه ؟ ( 2 نکته ساده)

خمیر پیراشکی چقدر باید بمونه ؟

یکی از مهمترین موادی که برای پخت پیراشکی مورد استفاده قرار می گیرد خمیر است. برای تهیه خمیر پیراشکی باید مواد مناسبی را مورد استفاده قرار دهید. آب، روغن مایع، تخم مرغ، آرد، شکر، خمیر مایه و نمک به عنوان مهمترین موادی هستند که برای تهیه خمیر این غذا استفاده می شوند. هر یک از این مواد را باید در اندازه مشخص شده جهت تولید خمیر این غذا مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که پیراشکی اگر با خمیر زیادی طبخ شود مزه خوشمزه ای نخواهد داشت. بر همین اساس باید خمیر این غذا اندازه مناسب داشته باشد.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی برای آماده سازی خمیر مناسب پیراشکی

یکی از مهمترین نکاتی که زمان تهیه خمیر پیراشکی باید به آن دقت داشته باشید این است که زمان بالا آمدن یا پف کردن آن را بررسی کنید. در واقع برای پف کردن خمیر این غذا نیاز است که حدود یک ساعت زمان صرف شود. برای اینکه به خوبی خمیر پف کند می توانید آن را در کنار بخاری، شوفاژ یا مکان گرم دیگری که مد نظرتان است قرار دهید. توجه داشته باشید که خمیر در مکان سرد پف نمی کند و این مسئله موجب خوشمزه نشدن غذای شما خواهد شد. برخی از افراد بر این باور هستند که باید برای پف کردن خمیر این غذا خمیر را درون یخچال قرار دهند. این باور اشتباه است و زمانی که یخ در محیط سر قرار بگیرد پف نمی کند.

بافت خمیر پیراشکی منسجم چگونه است ؟

خمیر پیراشکی زمانی که به خوبی پف کند بافت منسجم و مناسبی خواهد داشت. اگر می خواهید به خوبی متوجه شوید که خمیر پف کرده است و دیگر بیشتر از آن پف نمی کند باید توده های هوای خمیر را بررسی کنید. در صورتی که توده های هوای زیادی درون خمیر شکل گرفته باشد یعنی خمیر شما به خوبی پف کرده است. پف کردن خمیر و توده های هوای درون خمیر به عنوان مهمترین نشانه های منسجم بودن خمیر می باشند. اگر بعد از آماده سازی خمیر آن را به خوبی ورز دهید می توانید بافت بهتری از خمیر را برای پخت غذا دریافت کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی