رضیم
رضیم
چطور پیراشکی را سرخ کنیم ؟ ( 2 نکته سادته)

چطور پیراشکی را سرخ کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چطور پیراشکی را سرخ کنیم ؟

اگر می خواهید پیراشکی را سرخ کنید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. با توجه به نکات ضروری پخت این غذا، سرخ کردن آن به صورت اصولی انجام می گردد. روش تهیه خمیر این غذا را باید ابتدا یاد بگیرید تا بتوانید غذای خوشمزه ای را آماده کنید. در واقع اگر خمیر غذا به صورت اصولی آماده شود بدون شک سرخ شدن غذا در کمترین بازه زمانی انجام می گردد. مایه خمیر، نمک، شکر، آرد و تخم مرغ را باید ترکیب کنید و آب ولرم به مایع اضافه نمایید. در این صورت خمیر به دست آمده بافت خوبی خواهد داشت.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

روش سرخ کردن خمیر پیراشکی

برای سرخ کردن پیراشکی ابتدا باید روغن زیادی را درون ماهیتابه بریزید. پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد می توانید خمیر ها را در روغن قرار دهید. یکی از مهمترین نکاتی که زمان سرخ کردن این غذا اهمیت دارد این است که حرارت زیر ماهیتابه را زیاد نکنید. اگر حرارت زیر ماهیتابه زیاد باشد غذای شما خوشمزه نمی‌ گردد و درون غذا به خوبی نمی پزد. بسیاری از افراد حرارت زیر ماهیتابه را زیاد می کنند تا غذا سریع تر آماده شود. این مسئله موجب می گردد که خمیر خام بماند ولی روی آن سرخ شود. بر همین اساس همیشه حرارت زیر ماهیتابه غذای خود را کم کنید تا غذای شما به صورت اصولی و در بازه زمانی مناسب پخت شود.

نکاتی برای سرخ کردن پیراشکی

 بهترین ماهیتابه برای سرخ کردن پیراشکی ماهیتابه های چدنی یا سرامیکی هستند. البته باید بدانید که نوع ماهیتابه تاثیر چندان زیادی برای پخت و سرخ کردن غذا ندارد. اگر روغن به خوبی داغ شود شما در ماهیتابه های معمولی نیز می‌ توانید این غذا را به بهترین نحو ممکن بپزید. یکی از مهمترین نکاتی که جهت سرخ کردن این غذا اهمیت دارد این است که دو طرف آن را به خوبی بپزید. زمانی که یک طرف غذا به طور کامل سرخ شد می توانید طرف دیگر را برای سرخ کردن برگردانید تا دو طرف به طور کامل طلایی و خوشرنگ شوند. مغز پخت شدن غذا را زمان سرخ کردن باید در نظر داشته باشید. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *