رضیم
رضیم
ماکارونی چقدر باید دم بکشد ؟ ( 2 نکته ساده)

ماکارونی چقدر باید دم بکشد ؟ ( 2 نکته ساده)

ماکارونی چقدر باید دم بکشد ؟

بسیاری از افرادی که می‌ خواهند ماکارونی را دم بیندازند شاید در مورد زمان مورد نیاز جهت دم انداختن این غذا اطلاعاتی نداشته باشند. در واقع برخی از افراد بدون اینکه این غذا را دم بیندازند همراه با سس اصلی آن را میل می کنند. البته برخی دیگر از افراد مایل هستند که بعد از آماده سازی سس و رشته ها، غذا را دم بیندازند تا طعم بهتری به آن ببخشند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مدت زمان مورد نیاز برای دم انداختن ماکارونی

شما برای دم انداختن ماکارونی به ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارید. شعله زیر قابلمه را باید کم کنید تا غذا به طور کامل دم بکشد. در صورتی که مایل هستید طعم غذا بهتر شود می توانید در ته قابلمه مقداری سیب زمینی یا نان لواش قرار دهید. ته دیگ این غذا به عنوان یکی از بهترین بخش های غذا شناخته می‌ شود که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند.

اگر می خواهید ماکارونی به خوبی دم بکشد و طعم بهتری داشته باشد باید مقدار غذا را با حجم قابلمه مطابقت دهید. در صورتی که شما مواد زیادی را آماده کرده باشید و بخواهید مواد را درون قابلمه کوچک قرار دهید غذا به طور کامل دم نمی کشد و شفته خواهد شد. بر همین اساس نیاز است که برای آماده سازی غذا اندازه قابلمه را با حجم رشته ها مطابقت دهید.

چگونه متوجه شویم که ماکارونی دم کشیده است ؟

اگر می خواهید به خوبی متوجه شوید که غذای شما دم کشیده است یا نه می‌ توانید بعد از نیم ساعت درب آن را بردارید و شکل غذا را مشاهده کنید. در صورتی که نم غذا از بین رفته باشد یعنی غذا دم کشیده است. توجه داشته باشید که زمان آماده سازی و دم کردن ماکارونی باید به ذائقه شخصی تان اهمیت دهید. بسیاری از افراد مایل هستند که این غذا را به صورت مرطوب میل نمایند. بر همین اساس مدت زمان کمتری را به دم کردن غذا اختصاص خواهند داد. برخی دیگر از افراد مایل می باشند که غذا به طور کامل دم بکشد و سپس آن را میل کنند. آنها باید مدت زمان بیشتری را به دم کردن این غذا اختصاص دهند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *