رضیم
رضیم
چرا ماکارونی شفته میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا ماکارونی شفته میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا ماکارونی شفته میشود ؟

شفته شدن ماکارونی یکی از مهمترین مشکلاتی است که شاید زمان پخت این غذا با آن مواجه شوید. اگر نمی‌ خواهید غذای شما خمیر شود باید راهکارهای خمیر نشدن این غذا را به خوبی یاد بگیرید. برخی از مهم‌ ترین راهکار هایی که مربوط به خمیر نشدن این غذا می باشد و در این مطلب می خواهیم معرفی کنیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

دلایل مهم شفته شدن ماکارونی چیست ؟

یکی از مهمترین نکاتی که موجب شفته شدن  ماکارونی می‌ شود این است که بیش از اندازه آن را در قابلمه نگه می دارید. شما زمانی که رشته ها را درون قابلمه آب جوش می ریزید باید حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا رشته ها به خوبی پخته شوند. در صورتی که مدت زمان بیشتری را به پخت رشته ها اختصاص دهید آنها به یکدیگر می چسبند و شفته خواهند شد. بر همین اساس بیش از اندازه نباید رشته ها را بپزید.

یکی دیگر از مواردی که موجب شفته شدن ماکارونی می شود این است که بیش از اندازه غذا را هم می زنید. بسیاری از افراد زمان پخت غذا به طور دائم آن را هم می زنند. در واقع آنها می خواهند با هم زدن زیاد بافت منسجم تری را به غذا ببخشند. شما بعد از ریختن رشته ها درون قابلمه باید حدود 3 الی 4 دقیقه آنها را رها کنید. در صورتی که بیش از اندازه رشته ها را هم بزنید غذای شما خمیر می شود.

استفاده زیاد از سس ماکارونی موجب شفته شدن غذا می شود

استفاده زیاد از سس ماکارونی یکی دیگر از نکاتی است که موجب شفته شدن غذا می شود. بسیاری از افراد برای اینکه غذا خوشمزه تر شود سس زیادی را آماده می نمایند. مواد باید با حجم رشته ها مطابقت داشته باشند. در صورتی که شما مقدار زیادی از مواد را به رشته ها اضافه کنید غذای شما خمیر می شود و طعم خوبی نخواهد داشت. برای اینکه غذای شما خوشمزه تر شود و شفته نگردد نیاز است که زمان پختن غذا درون قابلمه آب جوش، مقداری روغن به آب اضافه کنید. روغن مایع کمک می کند تا رشته ها از یکدیگر جدا شوند و شکل منسجم تری داشته باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *