رضیم
رضیم
چه کار کنیم سوپ جو سر نرود ؟ ( 2 نکته ساده)

چه کار کنیم سوپ جو سر نرود ؟ ( 2 نکته ساده)

چه کار کنیم سوپ جو سر نرود ؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد زمان پخت سوپ جو با آن مواجه می شوند، سر رفتن سوپ است. برای جلوگیری از سر رفتن سوپ نیاز است که داخل قابلمه را به اندازه ۵ سانتی متر چرب کنید. اگر از این روش استفاده کنید به هیچ عنوان غذای شما سر نمی رود. این روش کمک می کند تا شما با خیال راحت قابلمه را روی اجاق گاز بگذارید و غذا را بپزید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی در مورد جلوگیری از سر رفتن سوپ جو

یکی از مهمترین نکاتی که برای جلوگیری از سر رفتن سوپ جو اهمیت دارد این است که شعله زیر قابلمه را متوسط نمایید. اگر نمی‌ خواهید غذای شما سر برود باید هر چند دقیقه یک بار به آن سر بزنید. برای جلوگیری از سرازیر شدن سوپ روی اجاق گاز می توانید یک خلال دندان را بین درب قابلمه و قابلمه قرار دهید. اگر یک فضای کوچک بخار درون قابلمه به وجود آید از سر رفتن غذا جلوگیری خواهد شد. یکی از مهمترین نکاتی که جهت جلوگیری از سوپ اهمیت دارد این است که شما به طور دائم به غذایتان سر بزنید.

اگر قابلمه را روی حرارت بگذارید و به کارهای دیگرتان رسیدگی نمایید امکان دارد گاز شما کثیف شود. یکی از بهترین ترفند هایی که برای جلوگیری از سر رفتن سوپ جو اهمیت دارد استفاده از قاشق بزرگ چوبی می باشد. قاشق های بزرگ و تمیزی که چوبی هستند را داخل قابلمه بگذارید. باید دسته قاشق های چوبی روی لبه قابلمه قرار بگیرد تا مطمئن شوید غذا سر نمی رود. می توانید از درپوش های مشبک و توری برای جلوگیری از سر رفتن غذا استفاده کنید.

بهترین ترفند جلوگیری از سر رفتن سوپ جو

در گذشته از در پوش ها برای گرفتن سرشیر استفاده می کردند. در صورتی که شما می‌ خواهید سوپ جو خوشمزه ای را آماده کنید باید در مورد نحوه آماده سازی این غذا اطلاعات کافی کسب نمایید. یکی از مهمترین نکات برای آماده ‌سازی این غذا جلوگیری از سر رفتن آن می باشد. بسیاری از خانم ها بعد از اینکه سوپ را روی حرارت می گذارند با سر رفتن غذا مواجه می‌ شوند. اگر شعله گاز را تا حدودی کمتر کنید با حرارت ملایم سوپ می پزد و احتمال سر رفتن آن بسیار کم است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *