رضیم
رضیم
برای غلیظ شدن سوپ جو چه کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

برای غلیظ شدن سوپ جو چه کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

برای غلیظ شدن سوپ جو چه کنیم ؟

بسیاری از افراد مایل هستند غلظت سوپ جو را افزایش دهند تا این غذا خوشمزه تر شود. برای اینکه غلظت سوپ را افزایش دهید می توانید از راهکارهای متفاوت استفاده کنید. در این مطلب می ‌خواهیم هر یک از ترفندهایی که مربوط به غلظت سوپ است را برای شما توضیح دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

بهترین ترفند غلیظ شدن سوپ جو

یکی از مهمترین نکاتی که مربوط به غلظت سوپ جو می باشد این است که از آرد یا نشاسته استفاده کنید. دقت داشته باشید که استفاده از آرد یا نشاسته به عنوان مهمترین روشی است که برای غلظت سوپ به کار گرفته خواهد شد. به هیچ عنوان نباید آب زیادی را برای غلظت سوپ به کار بگیرید. اگر می خواهید از آرد یا نشاسته برای غلظت سوپ استفاده کنید باید مقداری از آرد را در آب سرد حل نمایید. این مسئله که آرد و نشاسته در سوپ شبیه گوله نشوند بسیار مهم است. شما می‌ توانید مقدار مناسب از آرد و نشاسته را برای تهیه سوپ استفاده کنید تا سوپ خوشمزه و غلیظی را سرو نمایید.

استفاده از خامه و شیر برای غلیظ شدن سوپ جو

یکی از دیگر نکاتی که مربوط به غلظت سوپ جو است استفاده از خامه می باشد. در هر یک از دستور هایی که مربوط به خامه است نیازی به اضافه کردن آرد نخواهید داشت. خامه به طور معمول سوپ را غلیظ و چرب خواهد کرد. برای اینکه خامه درون سوپ نبرد، ابتدا باید خامه را با سه قاشق سرکه و آبلیمو مخلوط نمایید. اجازه دهید خامه و ترکیب سرکه و آبلیمو در یخچال بمانند. پس از آن خامه را به آرامی به سوپ داغ اضافه نمایید.

اضافه کردن شیر یکی دیگر از مواردی است که برای غلظت سوپ جو اهمیت دارد. برای پخت سوپ، شیر را باید از قبل گرم نمایید تا درون سوپ بریده نشود. اگر از جو و گندم در سوپ خود استفاده می‌ کنید باید چند ساعت قبل آنها را بخیسانید. اگر عجله دارید می توانید از جو پرک یا بلغور پاک شده استفاده نمایید. در این صورت در کمترین بازه زمانی سوپ می پزد. در صورتی که می خواهید غلظت سوپ افزایش پیدا کند می توانید در سوپ از پیاز خام و پیاز نگینی سرخ شده استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *