رضیم
رضیم
چگونه آش دوغ ترش را شیرین کنیم؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه آش دوغ ترش را شیرین کنیم؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه آش دوغ ترش را شیرین کنیم؟

آش دوغ غذایی است که بیشتر توسط ترک زبانان پخته می شود. این غذا شامل موادی مثل دوغ، برنج، نخود و سبزی مخصوص آش است. روش پخت و طبخ این غذای خوشمزه ترکی را در مقاله دیگری از سایت می توانید مطالعه کنید. اگر نکاتی را هنگام طبخ این غذا رعایت نکنید ممکن است طعم آن خیلی ترش شود و قابل خوردن نباشد. اگر این اتفاق برایتان افتاده است و نمیدانید چه کاری انجام دهید تا طعم آن شیرین شود، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در ادامه این مقاله میخواهیم روش شیرین کردن آش دوغ ترش شده را به شما آموزش دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

علت ترش شدن آش

علت اصلی ترش شدن آش دوغ استفاده از دوغ ترش است. قبل از پخت حتما آن را بچشید تا متوجه میزان ترشی آن بشوید. البته این آش طعم ترشی دارد و اگر غذای ترش دوست ندارید، پیشنهاد می کنم این غذا را تهیه نکنید. اما اگر میخواهید طعم آن را تجربه کنید، بهتر است از دوغی که ترش نباشد استفاده کنید یا می توانید به جای استفاده از دوغ این غذا را با ماست تهیه کنید. (در مقاله دیگری از سایت نحوه پخت این غذا با ماست به صورت کامل توضیح داده شده است)

شیرین کردن آش دوغ

حال این سوال پیش می آید که اگر بعد از پخت آش متوجه ترشی آن شدیم چه کاری میتوان برای شیرین شدن آن انجام داد. در ادامه روش های شیرین کردن آش دوغ را به شما خواهیم گفت.

  • بهترین روش برای شیرین کردن این آش، اضافه کردن ماست شیرین به آن است. حتما توجه داشته باشید قبل از اضافه کردن ماست آن را با همزن کاملا هم بزنید. اگر بدون هم زدن اضافه کنید ممکن است داخل آش گلوله شود یا ماست ببرد.
  • روش بعدی اضافه دوغ شیرین به آن است که در این روش باید مقدار بقیه مواد را هم بیشتر کنید.
  • اضافه کردن کمی جوش شیرین به آش دوغ نیز میتواند ترشی ان را کاهش دهد. توجه داشته باشید که مقدار زیادی اضافه نکنید به دلیل اینکه استفاده بیش از اندازه آن ضرر دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 20 رسپی اختصاصی و حرفه ای
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی