رضیم
رضیم
چه کنیم آش رشته جا بیفته؟ ( 2 نکته ساده)

چه کنیم آش رشته جا بیفته؟ ( 2 نکته ساده)

چه کنیم آش رشته جا بیفته؟

غذا های جدید و فست فودی هر چقدر هم خوشمزه باشند، باز هم نمیتوانند جای غذا های سنتی مثل آش رشته را بگیرند. آش مادر بزرگ همیشه غذای محبوب مان بوده و عاشق طعم آن بوده ایم. حتما تا به حال پخت آش را در خانه خودتان تجربه کرده اید. اما ممکن است آن طعم دست پخت مادر بزرگ تان را نداشته باشد. شما باید به نکاتی در تهیه آش دقت کنید. مثلا چه کاری انجام دهیم تا آش مان جا بیفتد؟

در ادامه این مطلب میخواهیم کار هایی که باعث می شود، آش رشته جا افتاده ای داشته باشیم به همراه نکاتی برای خوشمزه تر شدن آن را با هم بررسی کنیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

جا افتادن آش رشته

مهم ترین و اصلی ترین کاری که برای جا افتادن آش رشته باید انجام دهید، این است که زیر شعله شما کم باشد تا آش کامل جا بیفتد و کم کم پخته شود.

نکته بعدی هم زدن آش است، که شما باید آش را مرتب هم بزنید. این کار باعث می شود تمام مواد با هم ترکیب شوند و ته نشین نشوند. از ته گرفتن آش هم جلوگیری خواهد کرد. توجه داشته باشید بیش از اندازه هم زدن آش نیز باعث له شدن آن می شود، پس این کار را به اندازه کافی و مورد نیاز انجام دهید.

شاید این سوال برایتان به وجود آمده باشد که چه زمانی متوجه شویم آش رشته ما جا افتاده است؟

زمانی که روی آش شما لعاب رقیقی شکل گرفته باشد و آش نزدیک به ته گرفتن باشد. همچنین رشته کاملا پخته باشد و بوی خامی ندهد. هر زمان آش تان به این مرحله رسید، زمان آن رسیده است که زیر شعله را خاموش کنید.

خوشمزه شدن آش

استفاده از سبزی تازه در آش رشته طعم بسیار عالی به شما خواهد داد. همچنین کیفیت رشته آش نیز تاثیر بسزایی در طعم آن خواهد داشت.

یک نکته مهم در تهیه آش رشته این است که شما باید نمک را بعد از اضافه کردن رشته به آش اضافه کنید. در اصل مقدار اضافه کردن نمک بستگی به میزان شوری رشته دارد. همچنین میزان شوری کشک روی آش را هم در نظر داشته باشید تا آش تان شور نشود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *