رضیم
رضیم
چقدر آب روی دلمه بریزیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چقدر آب روی دلمه بریزیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چقدر آب روی دلمه بریزیم ؟

یکی از مهمترین نکاتی که جهت پخت دلمه اهمیت دارد این است که مقدار آب مورد نیاز برای پخت این غذا را بررسی کنید. از آنجایی که این غذا رطوبت کافی دارد شما برای پخت آن به مقدار آب زیادی نیاز نخواهید داشت. بر اساس حجم غذا باید یک لیوان آب همراه با روغن در کف قابلمه بریزید. پس از اینکه بخار آب در قابلمه را مشاهده کردید نیازی به ریختن مجدد آب نخواهد بود. از آنجایی که این غذا بدون آب خوشمزه تر می گردد و باید دم بکشد بهتر است که آب زیادی را جهت پخت آن به کار نگیرید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مشکلات پخت غذا با برگ مو

امروزه بسیاری از افراد برای پخت دلمه با مشکلات زیادی مانند وا رفتن یا له شدن مواجه می شوید. این مشکلات مربوط به آب زیاد غذا است. در صورتی که می خواهید غذای شما خوشمزه تر شود نیاز است که مقدار آب قابلمه را بر اساس تعداد برگ مو هایی که درون قابلمه چیده اید بررسی کنید. توجه داشته باشید که این غذا به اندازه کافی رطوبت دارد و شما با دم کردن باید رطوبت آن را از بین ببرید.

روش پخت دلمه با آب کم

در ابتدای پخت دلمه نیاز است که مقداری آب همراه با روغن در کف قابلمه استفاده شود. در انتهای پخت متوجه می‌ شوید که آب درون قابلمه ذوب شده است و بخار درون قابلمه شکل می گیرد. این مسئله که تمامی مواد درون برگ مو ها به خوبی پخته شوند بستگی به نحوه دم کشیدن آنها دارد.

دم کردن غذا

نحوه دم کشیدن دلمه به گونه ‌ای است که بدون آب و بخار، پخت آن انجام می گردد. آشپز هایی که در زمینه پخت این غذا حرفه ‌ای هستند هرگز از آب استفاده نمی کنند. برخی از افراد فکر می‌ کنند که با تمام شدن آب درون قابلمه باید به صورت مجدد آب قابلمه را تمدید نمایند. این اقدام اشتباه است و شما با انجام دادن این کار موجب وا رفتن غذایتان می‌ شوید. تکنیک هایی که مربوط به پخت این غذای اصیل ایرانی است را یاد بگیرید تا بتوانید در کمترین بازه زمانی این غذا را آماده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی