رضیم
رضیم
برای نرم شدن پیراشکی چه کنیم ؟( 2 نکته ساده)

برای نرم شدن پیراشکی چه کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

مقدمه

برای نرم شدن پیراشکی باید برخی از نکات مهم را در نظر بگیرید تا بتوانید پیراشکی خوشمزه ای را آماده کنید. این مسئله که مواد لازم برای خمیر پیراشکی را به صورت اصولی انتخاب کنید بسیار مهم است. اگر اندازه هر یک از مواد لازم برای تهیه پیراشکی مناسب باشد بدون شک پیراشکی شما نرم و خوشمزه خواهد شد.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مواد مورد نیاز برای نرم شدن پیراشکی

یکی از مهمترین مواردی که جهت نرم شدن پیراشکی اهمیت دارد را باید در مقدار مواد لازم جهت تولید خمیر پیراشکی بررسی کنیم. شیر یا آب ولرم را باید به اندازه یک لیوان جهت تولید خمیر استفاده کنیم. تخم مرغ، آرد، روغن، پودر خمیر مایه، شکر و نمک به عنوان مهمترین موادی هستند که برای تهیه پیراشکی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اگر خمیر پیراشکی نرم باشد بدون شک پیراشکی شما خوشمزه تر می گردد.

نرم شدن پیراشکی و نحوه آماده سازی

جهت نرم شدن پیراشکی ابتدا باید شیر و آب ولرم را ترکیب کنید و یک قاشق مرباخوری نمک به ترکیب اضافه نمایید. می توانید پودر خمیر مایه را به مخلوط تان اضافه کنید و روی مخلوط به دست آمده بشقابی قرار دهید. حدود ۱۰ دقیقه به مخلوط زمان دهید تا پف کند. نمک، روغن و تخم مرغ را همراه با قاشق مخلوط نمایید و بدون اینکه هم بزنید آرد را روی مواد الک نمایید.

جهت نرم تر شدن پیراشکی مقداری کمی از خمیر را باید با دست تان انسجام دهید تا متوجه بافت خمیر شوید. پس از آن آرد را در مکان مناسب مانند سینی بریزید تا خمیر به دست شما نچسبد. خمیر را حدود ۱۰ دقیقه باید ورز دهید و سپس آن را جمع کرده و درون ظرف پلاستیکی بریزید. حدود یک ساعت اجازه دهید تا خمیر حجم بیشتری کسب کند.

بعد از اینکه خمیر بالا آمد می توانید یک دور آن را ورز دهید و سپس برای تهیه پیراشکی از خمیر استفاده نمایید. دقت داشته باشید که برای خوشمزه تر شدن پیراشکی باید خمیر را هر چه سریع تر استفاده کنید. در این صورت بافت غذای شما بهتر و منسجم تر می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی