رضیم
رضیم
چرا ماکارونی خمیر میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا ماکارونی خمیر میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا ماکارونی خمیر میشود ؟

دلایل زیادی وجود دارد که موجب خمیر شدن ماکارونی می‌ شوند. یکی از مهمترین مواردی که موجب خمیر شدن این غذا می گردد عدم استفاده از آب کافی می باشد. زمانی که شما جهت پخت غذا از آب کافی استفاده نکنید رشته ها به یکدیگر می چسبند و لعاب دار می شوند. در واقع شما برای هر ۴۵۰ گرم رشته های این غذا به ۴ لیتر آب نیاز خواهید داشت. مقدار رشته ها را با اندازه آب مورد بررسی قرار دهید و سپس برای پخت غذا حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید. برخی از افراد بدون اینکه صبر کنند آب قابلمه به جوش آید رشته ها را به قابلمه اضافه می کنند. در واقع شما باید صبر کنید تا آب به طور کامل جوش آید و سپس رشته ها را درون قابلمه بریزید. زمانی که آب قابلمه کاملا به جوش نیامده است باید رشته ها را کنار قرار دهید و به طور پراکنده آنها را به قابلمه اضافه نمایید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

اضافه کردن روغن و نمک برای خمیر نشدن ماکارونی

توجه داشته باشید که جهت نچسبیدن رشته ها و شکل های متفاوت پاستا باید روغن به آب اضافه نمایید. اضافه کردن روغن به آب قابلمه کمک می کند تا رشته ها از یکدیگر جدا شوند و به یکدیگر نچسبند. یکی دیگر از مواردی که کمک می کند رشته های ماکارونی به یکدیگر نچسبند نمک زدن به آب قابلمه می باشد. به اندازه کافی باید نمک درون آب قابلمه بریزید تا رشته ها از یکدیگر جدا شوند. قبل از اضافه کردن نمک به آب نیاز است که شوری قابلمه را مورد بررسی قرار دهید. برای هر ۵۰۰ لیتر آب نیاز است که دو قاشق غذاخوری نمک اضافه نمایید. این مسئله کمک می‌ کند تا از چسبیدن رشته ها جلوگیری کنید.

بیش از اندازه ماکارونی را هم نزنید

یکی از مواردی که موجب خمیر شدن ماکارونی می‌ شود این است که بیش از اندازه غذا را هم می زنید. احتمالا به خوبی می دانید که برای پیشگیری از چسبیدن غذا باید آن را هم بزنید. دقت داشته باشد که بیش از اندازه نباید این اقدام را انجام دهید. این غذا در ابتدا باید به حال خود رها شود و پس از ۲ الی ۳ دقیقه آن را هم بزنید تا رشته ها از یکدیگر جدا گردند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی