رضیم
رضیم
چگونه پاستیل درست کنیم بدون گلوکز و ژلاتین ( 2 نکته ساده)

چگونه پاستیل درست کنیم بدون گلوکز و ژلاتین ( 2 نکته ساده)

چگونه پاستیل درست کنیم بدون گلوکز و ژلاتین

امروزه بسیاری از افراد مایل هستند در منزل خود پاستیل های خوشمزه ای را آماده کنند. برای تهیه این خوراکی خوشمزه بدون ژلاتین و گلوکز باید راهکارها و روش های متفاوت را بررسی کنید. امروزه بیشتر کارخانه هایی که در زمینه تهیه این خوراکی فعالیت می کنند از ژلاتین و گلوکز استفاده می نمایند. شما اگر مایل هستید نمونه ‌های باکیفیت این خوراکی را در منزل آماده کنید بهتر است که در این مطلب با ما همراه باشید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

بهترین روش های آماده سازی پاستیل بدون گلوکز و ژلاتین

برای تهیه پاستیل خانگی بدون ژلاتین و گلوکز باید ابتدا بسته های ژله طعم دلخواه را خریداری کنید. هر یک از طعم های ژله که مایل هستید را انتخاب کرده و برای تهیه این خوراکی خوشمزه به کار بگیرید. آب خیلی سرد یکی دیگر از موادی است که برای تهیه این خوراکی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. درون یک ظرف ژله را بریزید و به طور کامل با آب سرد ترکیب کنید. پس از آن آب را روی بخار کتری قرار دهید تا ژله و آب شفاف شوند. کف روی مخلوط را باید با قاشق بردارید تا خوراکی شما براق تر و شفاف تر گردد.

زمانی که کف روی مخلوط ژله و آب را بر می دارید باید حجم آن را با قالب های پاستیل مطابقت دهید. کف ظرفی که مایل هستید مخلوط را درون آن بریزید، باید پلاستیک یا سلفون بکشید. همچنین می توانید کف ظرف را با دستمال تا حدودی چرب کنید. دقت داشته باشید که روغن بی بو را برای چرب کردن کف ظرف باید استفاده نمایید.

درست کردن پاستیل در دمای اتاق و یخچال

اگر مایل هستید پاستیل را در قالب درست کنید باید مخلوط به دست آمده را در قالب های سیلیکونی بریزید و حدود یک ساعت مخلوط را درون یخچال یا فریزر قرار دهید. در روش دیگر شما به ازای هر ۸۵ گرم پودر ژله می ‌توانید یک پیمانه آب سرد برای تهیه این خوراکی استفاده نمایید. مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و به مدت ۱۰ دقیقه هم بزنید. مواد را باید در دمای اتاق نگهداری کنید و سی ثانیه آن را در مایکروفر بگذارید. پس از ۳۰ ثانیه می توانید مخلوط حل شده را در قالب های مخصوص بریزید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *