رضیم
رضیم
چه کنیم تا فلافل مغز پخت شود ؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم تا فلافل مغز پخت شود ؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم تا فلافل مغز پخت شود

فلافل یکی از غذایی است که اکثر مردم ایران طعم آن را دوست دارند. این غذای جنوبی بسیار خوشمزه، ترفند های بخصوص خود را دارد. یکی از ترفند های آن مغز پخت شدن آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما چگونه مغز پخت شدن فلافل را توضیح دهیم.

ترفند هایی برای مغز پخت شدن فلافل

اگر وسط فلافل ها یا به اصطلاح مغز آن ها خام باشد، زیر دندان حس می شود و حس بسیار بدی دست می دهد و این یکی از بزرگترین ضعف های آشپز است. بنابراین باید دقت کنیم تا فلافل ها خوب مغز پخت شوند و خام نباشند.

1-خیس کردن نخود ها به اندازه کافی: دقت کنید که حتما نخود ها را به مدت 48 ساعت در آب خیس کنید. خیس کردن نخود ها در آب کمک می کند تا نخود ها نرم شوند و در هنگام پخت به خوبی مغز پخت شوند.

2-خوب میکس کردن یا چرخ کردن نخود ها: اندازه میکس کردن نخود ها بسیار مهم است. دقت کنید باید نخود ها به اندازه ای میکس شوند که نه آنقدر درشت باشند که در هنگام پخت مغز آن ها خام بماند و نه آنقدر ریز که در هنگام پخت نرم شوند.

3-میزان سفتی و شل بودن مواد: دقت کنید که مواد شما نباید آنقدر سفت و چسبناک باشد که وسط آن ها به خوبی پخته نشود. همچنین مواد شما نباید آن قدر شل باشد که در هنگام پخت مواد از هم بپاشند.

4-اندازه هر یک از فلافل ها بسیار مهم است: دقت کنید هنگامی که قصد دارید مواد آماده شده را قالب بزنید، نباید آنقدر قالب های شما بزرگ باشد که وسط آن ها در هنگام پخت خام بماند. همچنین نباید قالب های شما آنقدر کوچک باشد که در هنگام پخت بسوزد.

5-میزان حرارت شعله گاز: در هنگام پخت اندازه حرارت شعله بسیار مهم است. میزان حرارت نباید آنقدر زیاد باشد که در هنگام پخت فقط ظاهر فلافل ها پخته شود. میزان شعله گاز باید به اندازه ای باشد تا به خوبی ظاهر و درون آن ها پخته شود.

نحوه قالب زنی مواد

سخن آخر

مغز پخت شدن فلافل بسیار اهمیت دارد و برای مغز پخت شدن آن به تمامی نکاتی که گفته شد دقت کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *