رضیم
رضیم
چرا سالاد ماکارونی تلخ میشود ؟ (2 نکته ساده)

چرا سالاد ماکارونی تلخ میشود ؟ (2 نکته ساده)

چرا سالاد ماکارونی تلخ میشود

سالاد ماکارونی جزو آن دسته از پاستا ها است که امروزه طرفداران زیادی دارد. اکثر ما ایرانی ها برای یک بار هم که شده طعم این سالاد را که امروزه به عنوان غذا و یا پیش غذا سرو می شود چشیده ایم. این غذا هم مانند تمامی غذا ها فوت و فن مخصوص به خود را دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام تست این غذا طعم تلخی آن تو ذوق تان بزند و از خوردن آن امتناع کنید. برای جلوگیری از این مشکل نکاتی که در ادامه گفته شده را رعایت کنید.

دلایل تلخ شدن سالاد ماکارونی

همانطور که می دانید در سالاد ماکارونی و یا در سس آن از آب لیمو استفاده می کنیم. اگر آب لیمو مدت زمان طولانی در یخچال بماند طعم تلخی به خود گرفته و این تلخی را با غذای شما به اشتراک می گذارد.

بهتر است که آب لیمو را به جای افزودن به کل سالاد فقط به سس مایونز اضافه کرده. هرگاه که تمایل به تست و خوردن غذا دارید سس را به سالاد اضافه کنید تا آب لیموی موجود در سس و خود سس در یخچال طعم شان را از دست ندهند و غذا تلخ نشود.

عامل بعدی تلخی سالاد ادویه آویشن است. آویشن در حین این که خواص زیادی دارد و مزه غذا را بسیار خوشمزه می کند استفاده بیش از حد آن باعث تلخ شدن غذا می شود پس در استفاده از آن محتاط باشید.

دلیل بعدی می تواند مواد اولیه و سبزیجات نامرغوب باشد. اگر فلفل دلمه ای سالم و تازه نباشد می تواند باعث تلخی غذای تان شود. سس مایونز فاسد شده و یا آب لیموی نامرغوب از دیگر دلایل بد طعمی غذا هستند.

حرف پایانی

اگر می خواهید سالاد ماکارونی نه تنها تلخ نشود بلکه خوش طعم شود بهتر است که از مواد و سبزیجات مرغوب و تازه استفاده کنید. قبل از افزودن آب لیمو به سس مایونز بهتر است که کمی طعم آن را بچشید تا از تلخ نبودن آن مطمئن شوید. همچنین مطلوب است که ترکیبات سس، ماست، آب لیمو، آویشن و روغن زیتون را پس از این که مواد را از یخچال بیرون آوردید به آن ها افزوده و میل کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی