رضیم
رضیم
چه کار کنیم تا فلافل ترد شود ؟ (2 نکته ساده)

چه کار کنیم تا فلافل ترد شود ؟ (2 نکته ساده)

چه کار کنیم تا فلافل ترد شود

همانطور که می دانید فلافل یک غذای جنوبی بسیار معروف است که این غذا بسیار طرفدار دارد. یکی از ترفند هایی که این غذا را خوشمزه تر می کند، ترد شدن این غذا است. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم چه نکاتی را باید انجام دهید تا فلافل های ترد و خوشمزه ای داشته باشید.

نکات مهم برای ترد شدن فلافل ها

1-غوطه ور کردن در روغن زیاد: دقت کنید که مرحله سرخ کردن بسیار پر اهمیت است. سعی کنید قابلمه ای را که برای سرخ کردن فلافل ها انتخاب می کنید، سایز آن خیلی بزرگ نباشد، زیرا باید روغنی که در قابلمه می ریزید زیاد باشد و هرچه قابلمه شما سایزش کوچک تر باشد، بهتر است و روغن کمتری مصرف می شود.

زیاد ریختن روغن باعث می شود تا هر فلافل به صورت کامل در روغن غوطه ور شود و سریع در عرض 4 تا 5 دقیقه سرخ شود. این کار باعث می شود تا کاملا ترد و خوشمزه شود. در صورتی که میزان روغن کم باشد، به دلیل اینکه به صورت کامل فلافل ها در روغن غوطه ور نمی شوند، موجب می شود، سفت و حالت خمیر مانند بگیرند.

2-اضافه کردن بکینگ پودر: یکی دیگر از ترفندهایی که باعث می شود تا فلافل ترد شود، اضافه کردن یک قاشق غذا خوری بکینگ پودر به مواد است.

3-اضافه کردن آرد خمیر خشک شده نان باگت یا آرد پانکو: روش بعدی که باعث می شود تا غذا ترد و خوشمزه شود، اضافه کردن مقداری آرد خمیر خشک شده نان باگت یا آرد پانکو به مواد است.

4-خیس خوردن نخود ها: یکی از مواردی که بسیار در ترد شدن اثر دارد این است که حتما باید به مدت 48 ساعت نخود ها در تشت آب قرار بگیرند. خیس کردن نخود ها در تشت آب باعث می شود تا غذا در هنگام سرخ شدن ترد شود.

سخن آخر

ترفند و نکات بسیار راحتی برای ترد شدن فلافل وجود دارد. شما می توانید با رعایت این ترفند های ساده غذایی ترد و خوشمزه تهیه کنید. تمامی این نکات در قسمت بالا به صورت کامل توضیح داده شده است.

غذای جنوبی ترد و خوشمزه

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

  1. باسلام وقتی نخود را دوبار چرخ کردید باردوم یک عدد پیاز ویک بوته سیر راهمراه آن چرخ کنید وبعد اضافه کردن ادویه یک لیوان آب جوشیده سرد و خوب هم بزنید این کار معجزه میکنه ????

  2. باسلام رمز ترددشدن فلافل فقط اضافه کردن یک لیوان آب سرد است به مواد چرخ سده است.تمام…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی