رضیم
رضیم
چرا خیار شور در آب چروکیده می شود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا خیار شور در آب چروکیده می شود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا خیار شور در آب چروکیده می شود ؟

بسیاری از افراد بعد از اینکه خیار شور را آماده می کنند متوجه چروک شدن خیار ها می شوند. اگر شما می خواهید خیارشور های ترد و خوشمزه ای را آماده کنید باید از چروک شدن آنها جلوگیری نمایید. دلایل متفاوتی وجود دارد که موجب چروک شدن خیار ها درون آب شور می شوند. اگر شما سرکه زیادی را برای تهیه خیارشور مورد استفاده قرار دهید امکان دارد متوجه چروک شدن خیارها شوید. همچنین اگر محلول رقیق و مناسبی از نمک و سرکه را برای تهیه خیارشور استفاده نکنید خیارها شکل اصلی خود را از دست می‌ دهند و چروک می شوند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی برای جلوگیری از چروک شدن خیار شور

برای تهیه خیار شور ابتدا باید محلول رقیقی را آماده کنید و به تدریج آن را به خیار ها اضافه نمایید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از چروک شدن خیار ها باید تمامی راهکارهایی که مربوط به تهیه خیارشور می باشد را بشناسید. در صورتی که می خواهید خیارشور ترد و خوشمزه شود باید آب جوشیده را همراه با نمک و سرکه به خیار ها اضافه نمایید. توجه داشت باشید که تمامی مواد مورد استفاده برای تهیه خیارشور باید اندازه شان با یکدیگر هماهنگ باشد.

اگر یکی از مواد تهیه خیارشور زیاد باشد امکان دارد خیار ها سریع چروک شوند. بر همین اساس تمامی مواد مورد استفاده برای تهیه خیار شور را باید از نظر تعداد خیارها بررسی کنید و سپس آنها را به کار بگیرید. شما بر اساس ذائقه شخصی تان می توانید هر نوع سبزی و ادویه ای که دوست دارید را برای تهیه خیارشور استفاده کنید.

استفاده از خیارهای بوته ای برای جلوگیری از چروک شدن خیار شور

یکی از مهمترین نکاتی که برای جلوگیری از چروک شدن خیار شور اهمیت دارد این است که خیار های تازه و بوته ای را استفاده نمایید. اگر از خیار های گلخانه ای برای تهیه خیارشور استفاده کنید بعد از مدتی متوجه چروک شدن خیار های درون ظرف می شوید. خیارهای گلخانه ای برای تهیه خیارشور گزینه مناسبی نیستند. باید از خیار های ریز قلمی که بوته ای می باشند برای تهیه خیارشور استفاده کنید. استفاده از خیار های بوته ای کمک می‌ کند تا خیارها ترد و خوشمزه شوند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 20 رسپی اختصاصی و حرفه ای
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی