رضیم
رضیم
چرا در خیار شور نخود می ریزند ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا در خیار شور نخود می ریزند ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا در خیار شور نخود می ریزند ؟

امروزه بسیاری از افراد برای تهیه خیار شور ترد و خوشمزه از روش های گوناگونی استفاده می کنند. استفاده از نخود یکی از بهترین روش هایی می باشد که برای تهیه خیارشور های خوشمزه اهمیت دارد. بسیاری از خانم هایی که خیارشور های خانگی خوشمزه ای را درست می کنند فوت و فن های متفاوتی را برای تهیه این چاشنی به کار می‌ گیرند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

چگونه باید از نخود برای تهیه خیار شور استفاده کنیم ؟

برای درست کردن خیار شور می توانید تعداد ۷ الی ۸ عدد نخود را در ظرف خیارشور بریزید. در صورتی که می خواهید شکل خیار ها درون ظرف خیارشور حفظ شود بهتر است که نخود را به کار بگیرید. نخود کمک می‌ کند تا خیارشور ترد و خوشمزه شود. فوت و فن های دیگری برای ترد شدن خیارشور وجود دارد که هر یک از آنها را  آشپزهای حرفه ای می شناسند. استفاده از نخود یکی از فوت و فن های خاصی است که بیشتر خانم ها برای تهیه خیارشور به کار می گیرند.

اگر می خواهید خیار شور مدت زمان زیادی قابل استفاده باشد می توانید از نخود برای تهیه خیارشور استفاده نمایید. برای آماده سازی خیارشور اگر از نخود های تازه و با کیفیت استفاده کنید، کیفیت خیارشور افزایش پیدا خواهد کرد. اگر مایل هستید زمان آماده سازی خیارشور ظرف شیشه ای را در سایه بگذارید بهتر است که نخودها را در کف ظرف بریزید تا رنگ خیارشور حفظ شود. مزه خیارشور با استفاده از نخود بهتر خواهد شد.

نکاتی برای استفاده از نخود جهت آماده سازی خیار شور

در صورت سفت و محکم بودن درب ظرف خیار شور در کمترین بازه زمانی خیارهای بوته ای، شور شده و قابل استفاده خواهند بود. توجه داشته باشید که اگر مایل هستید از نخود برای تهیه خیارشور استفاده کنید نباید تعداد زیادی نخود را درون ظرف بریزید. برخی از افراد برای اینکه خیارشور سریع تر آماده شود نخود های بیشتری را جهت تهیه خیارشور به کار می‌ گیرند. این اقدام موجب از بین رفتن مزه مناسب خیار می شود. شما تنها باید هفت یا هشت عدد نخود را در ظرف خیارشور بریزید تا خیارها بافت منسجم و مناسبی داشته باشند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *