رضیم
رضیم
چرا پاستا خمیر می شود ؟ ( 2 نکتته ساده)

چرا پاستا خمیر می شود ؟ ( 2 نکتته ساده)

چرا پاستا خمیر می شود ؟

اگر نمی‌ خواهید پاستا خمیر شود باید طرز اصولی درست کردن این غذا را یاد بگیرید. برای پختن ماکارونی های فرمی شکل نیاز است که بر اساس تعداد ماکارونی ها حجم آب را تعیین نمایید. اجازه دهید که حدود ۲۰ دقیقه ماکارونی ها در آب جوش پخته شوند. در صورتی که مدت زمان زیادی را به پخت ماکارونی ها اختصاص دهید امکان دارد که آنها خمیر شوند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

اضافه کردن روغن به ظرف آب

اگر نمی‌ خواهید که پاستا خمیر شود به هیچ عنوان نباید روغن به آب جوش اضافه کنید. افزودن روغن به ظرف آب زمان پخت ماکارونی موجب خمیر شدن ماکارونی های فرمی شکل می گردد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که با اضافه کردن روغن و نمک می توانند از چسبیدن ماکارونی ها جلوگیری کنند. در واقع این روش بیشتر برای ماکارونی هایی که رشته ای هستند به کار گرفته می شود. افزودن روغن به چرب شدن غذای شما کمک زیادی می‌ کند. به همین دلیل سس به خوبی روی غذا نمی چسبد.

استفاده از حجم آب مناسب و هم زدن پاستا

اگر حجم مناسبی از آب درون قابلمه را برای پخت غذا استفاده کنید، غذای شما خمیر نمی شود. در صورتی که به صورت مرتب پاستا را ترکیب نمایید به هیچ عنوان غذای شما به یکدیگر نمی چسبد. برای جلوگیری از چسبیدن ماکارونی نیازی به اضافه کردن روغن ندارید. یکی دیگر از مهمترین نکاتی که برای پخت ماکارونی اهمیت دارد استفاده از نمک می باشد. بسیاری از آشپزها نمک را به عنوان مهمترین ماده برای پخت غذا می شناسند.

شما برای اینکه از خمیر شدن پاستا جلوگیری کنید باید مقدار مورد نیاز نمک را مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان ماکارونی های فرمی شکل را در آب که جوش نیامده است نریزید. آب قابلمه باید به طور کامل جوش آید و سپس ماکارونی های فرمی شکل را به قابلمه اضافه کنید. اگر به صورت مرتب ماکارونی های فرمی شکل را هم بزنید از خمیر شدن و چسبندگی آنها جلوگیری خواهید کرد. یکی دیگر از مواردی که جهت پخت غذا و خمیر نشدن آن اهمیت دارد این است که حجم ماکارونی را با آب مطابقت دهید. در صورتی که مقدار زیادی از ماکارونی های شکلی را درون قابلمه کوچک بریزید ماکارونی ها خمیر می شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی