رضیم
رضیم
چرا پاستا سفت میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا پاستا سفت میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا پاستا سفت میشود ؟

سفت شدن پاستا یکی از مهمترین مشکلاتی است که افراد زمان پخت این غذا با آن مواجه می گردند. ابتدا باید ماکارونی های فرمی شکل را درون آبکش بریزید تا آب اضافی آن به طور کامل خارج شود. این مسئله که زمان ماندن هر یک از ماکارونی های شکلی درون آبکش زیاد نباشد بسیار مهم است. در واقع اگر شما مدت زمان زیادی ماکارونی های فرمی شکل را درون آبکش نگه دارید امکان دارد ماکارونی ها بیش از اندازه سفت شوند. سفت شدن ماکارونی فرمی شکل موجب بد مزه شدن آن می شود.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

راهکارهایی برای سفت نشدن پاستا

اگر نمی خواهید پاستا سفت شود، باید بعد از آبکشی ماکارونی های فرمی شکل آنها را با سس ترکیب نمایید. در صورتی که ماکارونی ها مدت زمان زیادی درون آبکش بمانند نشاسته شان خارج می گردد و این مسئله موجب سفت شدن غذا خواهد شد. شما می توانید زمانی که ماکارونی ها را آبکش می کنید آنها را درون قابلمه بریزید و دم نمایید. برای دم کشیدن ماکارونی نیاز است که بعد از آبکشی ماکارونی آن را با سس که از قبل آماده کرده اید ترکیب نمایید.

نپختن پاستا دلیل مهم سفت شدن آن

یکی دیگر از دلایلی که موجب سفت شدن پاستا می شود این است که به خوبی نمی پزد. در واقع شما زمانی که ماکارونی های فرمی شکل را درون آب جوش می ریزد باید اجازه دهید که حدود 20 دقیقه ماکارونی ها درون آب جوش بمانند. در صورتی که مدت زمان زیادی ماکارونی ها درون آب جوش بمانند شفته و خمیر می شوند. بنابراین از نگهداری بیش از اندازه ماکارونی درون قابلمه به طور جدی خودداری نمایید.

برای اینکه مطمئن شوید پاستا پخته است می توانید بعد از 20 دقیقه یکی از ماکارونی های فرمی شکل را از درون قابلمه خارج کنید. پس از خارج کردن ماکارونی از درون قابلمه متوجه خواهید شد که ماکارونی پخته یا نپخته است. دقت داشته باشید که در صورت سفت بودن ماکارونی نباید آن را از درون قابلمه خارج نمایید. هر یک از افرادی که می خواهند ماکارونی را بدون دم کشیدن میل کنند باید اجازه دهنده که ماکارونی ها به خوبی بپزند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *