رضیم
رضیم
برای نرمی نان چه باید کرد ؟ ( 2 نکته ساده)

برای نرمی نان چه باید کرد ؟ (2 نکته ساده)

برای نرمی نان چه باید کرد ؟

برای نرمی نان باید نکات متفاوتی را در نظر بگیرید تا از نان خریداری شده مدت زمان زیادی استفاده کنید. نکات زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنن تا نان را همیشه تازه و نرم نگه دارید. برخی از مهمترین نکاتی که مربوط به نرم نگهداشتن نان می باشد را در این مطلب می خواهیم معرفی نماییم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

محافظت از نان در برابر هوا

محافظت از نان در برابر هوا یکی از مهم ترین نکاتی است که نرمی نان را فراهم می کند. اگر نمی ‌خواهید نان شما بیات شود باید آن را در دستمال آشپزخانه و کیسه کاغذی بپیچانید. از کیسه های پلاستیکی می توانید برای جلوگیری از کپک زدن نان استفاده نمایید.

فریز کردن به عنوان یکی دیگر از روش های نرم نگه داشتن نان شناخته می شود. نان را در یخچال نگه دارید تا همیشه خوب بماند. در این روش امکان دارد نان بعد از مدتی بیات شود اما هرگز کپک نخواهد زد.

روش های حفظ نرمی نان

اضافه کردن روغن تر کننده به عنوان یکی دیگر از نکاتی است که برای نرمی نان کاربرد زیادی دارد. خمیر نان را میتوانید با روغن های تر کننده غنی نمایید. ترکیباتی مانند تخم مرغ، شیر و مقداری شکر را می توانید به نان اضافه کنید تا نان همیشه نرم بماند. این مسئله یکی از بهترین راه ها برای تازه نگه داشتن نان خواهد بود. البته باید بدانید که ترکیب نان با این مواد تغییر پیدا می ‌کند اما نان خریداری شده بهتر باقی می ماند.

یکی دیگر از نقاطی که برای نرمی نان کاربرد زیادی دارد این است که کره را روی نان بمالید. مالیدن کره روی نان کمک می کند تا مزه نان خوشمزه تر شود و مدت زمان زیادی باقی بماند. نصف سیب را داخل باکس نان بگذارید تا مانع کپک زدن نان شوید. به جای سیب بسیاری از افراد از کرفس و سیب زمینی استفاده می کنند. پیشاپیش برش ندادن نان یکی دیگر از نکاتی است که برای نرم نگه داشتن نان اهمیت دارد. اگر شما برای شام مهمان دارید نان ها را از قبل برش ندهید .در واقع برش دادن نان رطوبت آن را از بین می‌ برد و نان خشک می گردد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی