رضیم
رضیم
چگونه نفخ فلافل را از بین ببریم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه نفخ فلافل را از بین ببریم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه نفخ فلافل را از بین ببریم

فلافل یک غذای اصیل آبادانی است که از نخود تهیه می شود. همانطور که می دانید نخود یکی از حبوبات هایی است که بسیار نفخ دارد. بسیاری از افراد بعد از خوردن این غذا بسیار خوشمزه دچار نفخ شدید می شوند و همین موضوع سبب می شود که بسیاری از افراد از خوردن این غذا پرهیز کنند.

خوشبختانه ترفند هایی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها نفخ نخود را بگیریم. در ادامه با ما همراه باشید تا ترفند هایی برای گرفتن نفخ فلافل را توضیح دهیم.

بهترین ترفند ها برای گرفتن نفخ غذا

برای گرفتن نفخ فلافل چه باید کرد؟

از آن جایی که فلافل از نخود تهیه می شود و نخود هم یکی از حبوباتی است که باعث نفخ شدید می شود. حبوبات به دلیل اینکه قند آن ها هضم نمی شوند، باعث ایجاد نفخ می شوند.

به صورت کلی ترفند هایی که برای گرفتن نفخ نخود وجود دارد به صورت زیر است:

خیس کردن نخود ها: با خیس کردن نخود ها به مدت 48 ساعت، نفخ آن ها گرفته می شود. سعی کنید به صورت مرتب هر دو ساعتی یک بار آب نخود ها را عوض کنید.

خشک کردن نخود ها با دستمال نخی: بعد از خیس کردن نخود ها به مد سپس آن ها را بشویید و به روی یک دستمال نخی بریزید. بعد از اینکه نخود ها را به روی دستمال ریختید، آن طرف دستمال را به روی نخود ها بیاندازید و خوب مالش دهید تا جایی که پوست آن ها جدا شود. جدا شدن پوست حبوبات باعث می شود تا نفخ آن ها گرفته شود.

اضافه کردن زیره: شما می توانید مقداری زیره به مواد فلافل اضافه کنید. زیره خاصیت ضد نفخ دارد و باعث می شود که نفخ غذا را بگیرد.

اضافه کردن زنجبیل و دارچین: شما می توانید به مقدار بسیار کمی در حدی که طعم آن در هنگام خوردن حس نشود به فلافل ها زنجبیل یا دارچین اضافه کنید.

سخن آخر

برای گرفتن نفخ فلافل ترفند های بسیار زیادی وجود دارد. با استفاده از این ترفند ها می توانید نفخ فلافل را بگیرید تا بعد از خوردن این غذا دچار نفخ نشوید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *