رضیم
رضیم
چگونه بوی سوختگی قورمه سبزی را از بین ببریم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه بوی سوختگی قورمه سبزی را از بین ببریم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه بوی سوختگی قورمه سبزی را از بین ببریم

قورمه سبزی جزو غذاهای محبوب ایرانی است که ممکن است به دلایل زیادی همچون حواس پرتی بسوزد. شاید شما فکر کنید که با غذای سوخته نمی توان کاری کرد و باید آن را دور ریخت ولی باید به شما بگوییم که با چندین ترفند ساده می توان همان غذای سوخته را قابل خوردن کرد.

راه کار های رفع بوی سوختگی خورشت قورمه سبزی

ممکن است هنگام طبخ خورشت قورمه سبزی به دلیل حواس پرتی و یا مشغله زیاد آب خورشت تان تبخیر شود و خورشت بسوزد. در این هنگام  سعی نکنید درون قابلمه دوباره آب بیفزایید زیرا خورشت شما در هر صورت طعم سوختگی را به خود گرفته است و با این کار تغییری در آن ایجاد نمی شود. از هم زدن مواد داخل قابلمه نیز پرهیز کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که شعله زیر قابلمه را خاموش کنید. در مرحله بعدی قسمت های نسوخته و سالم خورشت را جدا کرده و درون ظرف دیگری بریزید.

می توانید برای رفع بوی سوختگی خورشت قورمه سبزی از پیاز استفاده کنید. پیاز را پوست کنده و درسته درون قابلمه بیندازید و آب جوش نیز اضافه کنید. وقتی بوی سوختگی رفع شد پیاز را از قابلمه بیرون می آوریم و خورشت آماده سرو است.

می توانید از ترکیب آب و روغن و نمک استفاده کنید. به این صورت که آن ها را با هم ترکیب کرده و به همان مقدار خورشت سالمی که جدا کردیم اضافه می کنیم و نیم ساعت صبر می کنیم تا موادمان بجوشد و بوی سوختگی رفع شود.

در روش بعدی از شکر استفاده می کنیم. به این صورت که قورمه سبزی های سالم مانده را جدا کرده و درون ظرف دیگر می ریزیم سپس مقداری شکر به آن اضافه می کنیم. در اضافه کردن شکر احتیاط کنید تا طعم غذای تان عوض نشود.

سخن پایانی

اگر خورشت تان سوخت آن را هم نزنید زیرا این کار باعث می شود بوی سوختگی در تمام غذا پخش شود. قسمت های سالم را جدا کرده و از قابلمه دیگری برای طبخ استفاده کنید. برای رفع بوی سوختگی برنج نیز می توانید یک تکه نان را خیس و مرطوب کرده و برای چند دقیقه ای روی برنج قرار دهید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *