رضیم
رضیم
چطور ماهی را مزه دار کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چطور ماهی را مزه دار کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چطور ماهی را مزه دار کنیم ؟

برای مزه دار کردن ماهی بهتر است که روش های مناسبی را به کار بگیرید. روش‌ های گوناگونی را بهترین آشپزها برای مزه دار کردن این غذا قبل از پخت به کار می گیرند. اگر بتوانید بوی بد غذا را از بین ببرید بدون شک آشپز حرفه ای هستید و دیگران از پخت غذای شما لذت می ‌برند. مرینیت یکی از روش‌ هایی است که با استفاده از آن می توانید بوی بد غذا را از بین ببرید.

از بین بردن بردن بوی بد آبزیان

غذاهایی مانند گوشت مرغ، ماهی و غیره را با سبزیجاتی که بوی خوبی دارند باید ترکیب نمایید. برای تشخیص تازگی آبزیان با انگشت باید بدن آنها را فشار دهید. اگر اثری از گودی روی بدن آبزیان به وجود نیامد و گوشت سفید باشد یعنی غذا تازه است.

ادویه های خوشمزه کردن ماهی

یکی از مهم ترین ادویه هایی که برای مزه دار کردن ماهی مورد استفاده قرار می گیرد ادویه کاری می باشد. این ادویه برای مزه دار کردن این غذا طعم بی نظیر ایجاد می نماید. مقدار کمی از پودر کاری را باید برای طعم دار کردن این غذا استفاده نمایید. استفاده از نمک، آبلیمو، پودر زنجبیل، پیاز، سیر رنده شده، فلفل و … برای مزه دار کردن این غذا تاثیر زیادی دارد. این مسئله که شما هر یک از ادویه ها و سبزیجات طعم دار را به اندازه روی غذا بریزید بسیار مهم است. بسیاری از افراد حلقه هایی از سیر، پیاز، فلفل دلمه ای … غیره را روی این غذا قرار می‌ دهند و حدود دو ساعت آن را درون یخچال می گذارند.

پس از اینکه غذا به خوبی مزه دار شد می توانید آن را از درون یخچال بیرون بیاورید و در روغن سرخ کنید. اگر می خواهید بوی بد ماهی را از بین ببرید باید تمامی روش های مزه دار کردن غذا را بشناسید. بیشتر خانم‌ ها برای مزه دار کردن این غذا از سس سویا، فلفل، زردچوبه، آبلیمو، پودر زنجبیل، سرکه و … استفاده می کنند. شما بر اساس ذائقه شخصی تان می توانید هر یک از موادی که مایل هستید را جهت طعم دار کردن غذا مورد استفاده قرار دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی