رضیم
رضیم
چگونه سبزی قورمه سبزی را تهیه و در فریزر نگهداری کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه سبزی قورمه سبزی را تهیه و در فریزر نگهداری کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه سبزی قورمه سبزی را تهیه و در فریزر نگهداری کنیم

قورمه سبزی از غذا های معروف و لذیذ ایرانی است که در هر خانه ای طبخ می شود. ممکن است بخواهید سبزی ها را از قبل تفت داده و فریز کنید که این کار باعث تسریع کار شما می شود. البته برخی سبزی تازه را ترجیح می دهند. فریز کردن سبزی خورشتی نیازمند رعایت چندین فوت و فن است زیرا طعم خورشت قورمه سبزی تا حد زیادی به سبزی آن وابسته است.

روش های فریز کردن سبزی خورشتی

ابتدا باید سبزی های قورمه سبزی خوب و با کیفیتی را تهیه کنیم. سبزی ها را پاک می کنیم و قبل از خرد کردن آن ها را به خوبی می شوییم (ترجیحا سه بار) با این کار احتمال آلوده بودن سبزی ها را کاهش داده اید. صبر کنید تا سبزی ها خشک شوند. نوبت خرد کردن سبزی ها است. به خوبی آن ها را ریز کنید تا خورشت تان خوشمزه شود و سبزی زیر دندان نیاید. خیلی از بانوان معتقدند که باید در همین مرحله سبزی ها را بسته بندی کرده تا خاصیت و تازگی شان را حفظ کنند. برخی دیگر در این مرحله مقداری سبزی را تفت می دهند سپس بسته بندی می کنند.

نوبت تفت دادن سبزی ها است. سبزی ها را روی شعله متوسط رو به بالا تفت می دهیم تا زمانی که تغییر رنگ بدهد و می توان یک ملاقه روغن نیز به آن هااضافه کرد. زمانی که آب سبزی ها کشیده شد و تبخیر شد زیر گاز را خاموش می کنیم اکنون نوبت بسته بندی است.

فواید تفت دادن سبزی خورشتی

بسیاری از بانوان معتقدند تفت دادن سبزی قورمه سبزی از قبل باعث خوش رنگ تر و خوشمزه تر شدن آن می شود. برخی دیگر طرفدار دوبار تفت دادن سبزی خورشتی اند یک بار قبل از فریز کردن و بار دیگر قبل از پخت خورشت (هر چه بیشتر سبزی را تفت بدهید خورشت تیره تر و لذیذ تر می شود).

نکاتی که بهتر است بدانید

سبزی ها را بصورت یک وعده ای بسته بندی کنید.

از سبزی های بسته بندی شده حداکثر دو الی سه ماه می توان استفاده کرد.

حواستان باشد پس از تفت دادن سبزی ها صبر کنید تا سرد شوند سپس بسته بندی کنید.

هنگام بسته بندی هوای داخل نایلون را تخلیه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی