رضیم
رضیم
چرا سیر در خیار شور سبز میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا سیر در خیار شور سبز میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا سیر در خیار شور سبز میشود ؟

یکی از مهمترین موادی که برای تهیه خیار شور مورد استفاده قرار می گیرد سیر می باشد. شما بعد از اینکه سیر را در خیارشور می ‌اندازید متوجه سبز شدن آن می گردید. برخی از افراد بر این باور هستند که سبز شدن سیر مربوط به مشکل ظرف خیارشور است. در واقع باید بدانید که این باور واقعیت ندارد و دلایل علمی موجب سبز شدن سیر در ظرف خیارشور می گردد. زمانی که سیر با اسید های متنوع مانند سرکه ترکیب می گردد واکنش نشان می دهد و سبز می شود. بر همین اساس سبز شدن سیر در ظرف خیارشور مربوط به واکنش هایی است که بین سرکه و سیر ایجاد می شود.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

دلیل اصلی سبز شدن سیر در خیار شور

پیلور هایی که در سرکه وجود دارند موجب تغییر رنگ گیاهان سبز می شود. بر همین اساس نیازی نیست که نگران سبز شدن رنگ سیر در خیار شور باشید. سیر دارای ترکیبات گوگردی است که این ترکیبات با سرکه مخلوط می شوند. اگر حبه سیر در حالت طبیعی قرار بگیرد با دو ماده شیمیایی ارتباط برقرار می‌ کند. زمانی که شما سیر را می برید و له می ‌کنید ترکیبات شیمیایی با یکدیگر مخلوط می شوند. توجه داشته باشید که برای استفاده از سیر جهت آماده سازی خیارشور باید حبه سیر را به طور کامل مورد استفاده قرار دهید.

برخی از افراد برای اینکه طعم سیر به خوبی در ظرف خیار شور باقی بماند آن را له می کنند یا خرد می نمایند. این اقدام اشتباه است و موجب بد مزه شدن خیارشور می گردد. واکنش شیمیایی که مربوط به سیر و سرکه است را باید از نظر میزان سرکه مورد بررسی قرار دهید. اگر شما سرکه زیادی را برای تهیه خیارشور مورد استفاده قرار دهید باید تعداد حبه های سیر را بیشتر کنید.

روش های جلوگیری از سبز شدن سیر در خیار شور

توجه داشته باشید که سیر امکان دارد به دلایل متفاوت مانند نوع خاکی که در آن به عمل آمده است دچار تغییر رنگ شود. خاک اسیدی تعداد رنگدانه ها را افزایش می دهد و موجب می گردد که سیر در خیار شور سبز شود. توجه داشته باشید که برای استفاده از سیر برای تهیه خیارشور باید از آب مقطر استفاده نمایید. زمان درست کردن خیارشور می توانید نمک هایی که ید ندارند را به کار بگیرید تا رنگ سیر تغییر نکند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *