رضیم
رضیم
چگونه نخود فلافل را چرخ کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه نخود فلافل را چرخ کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه نخود فلافل را چرخ کنیم

فلافل غذایی بسیار خوش طعم و محبوبی است. در اصل این غذا یک غذای لبنانی است، اما در ایران این غذا را یک غذای اصیل آبادانی می دانند. در این مقاله قصد داریم نحوه چرخ کردن نخود ها را به صورت کامل و به همراه عکس توضیح دهیم.

نحوه چرخ کردن نخود های فلافل

برای اینکه نخود ها را چرخ کنید، باید مراحل زیر را، مرحله به مرحله انجام دهید:

ابتدا نخود ها را به مدت 15 الی 24 ساعت در یک تشت آب خیس کنید. توجه داشته باشید که بهتر است هر 6 ساعت یکبار آب نخود ها را عوض کنید (باعث گرفتن نفخ نخود میشود).

بعد از 15 الی 24 ساعت، نخود ها را بشویید و به روی یک دستمال تمیز پهن کنید. سپس با مالش دادن دستمال تا جایی که ممکن است پوست های نخود را از هم جدا کنید. این کار باعث می شود تا نفخ نخود ها گرفته شود.

در این مرحله نخود ها را کم کم داخل چرخ گوشت بریزید. این کار را دو الی سه مرتبه انجام دهید، تا اندازه نخود به صورتی نباشد که در حین خوردن زیر دندان ها احساس شود.

دقت کنید، در صورتی که چرخ گوشت نداشتید، می توانید به صورت زیر نخود ها را له کنید:

با استفاده از غذا ساز: شما می توانید نخود ها را داخل غذا ساز بریزید. دقت کنید که اندازه نخود ها آن قدر ریز نشود که باعث خشک شدن مواد شود.

با استفاده از گوشت کوب: در صورتی که هیچ کدام از لوازم برقی چرخ گوشت یا غذا ساز را نداشتید، می توانید با استفاده از گوشت کوب نخود ها را نرم کنید. تا زمانی به کوبیدن نخود ها ادامه دهید که در حین خوردن زیر دندان احساس نشود.

سخن آخر

فلافل یک غذای بسیار خوشمزه و پرطرفدار است. طرز پخت این غذا بسیار ساده است و ماده اصلی آن نخود است که نحوه چرخ کردن نخود ها بسیار اهمیت دارد، زیرا باید به اندازه ای چرخ شوند که در حین پخت از هم نپاشند و در حین خوردن هم نخود آن زیر دندان احساس نشود. با رعایت تمامی نکات بالا می توانید فلافل هایی خوشمزه تهیه کنید و نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

  1. نخود باید ۸ تا ۱۰ ساعت خیس بشه نه بیشتر . ۴۸ ساعت خیس کردن نخود باعث میشه که چسبندگی و طعمش از بین بره

  2. من یک بار نخود را چهار روز خیس کردم و مشکلی برایش پیش نیامد ترش که نشد هیچ …اتفاقا کیفیت فلافل عالی شد.البته این مدت همش داخل یخچال بود.شما میتوانید بجای نخود از لوبیا چشم بلبلی استفاده کنید و فقط ۲۴ساعت خیس کنید طعم آن مثل فلافل می‌شود فقط کمی نرم تر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی