رضیم
رضیم
از کجا بفهمیم میگو تازه است ؟ (2 نکته ساده)

از کجا بفهمیم میگو تازه است ؟ (2 نکته ساده)

از کجا بفهمیم میگو تازه است ؟

برای تشخیص دادن میگو تازه باید روش‌ های متفاوت بررسی تازه بودن این غذا را به خوبی بشناسید. هر یک از روش هایی که نشان می دهد میگو تمیز و تازه است را در این مطلب معرفی می‌کنیم تا با آگاهی کافی بتوانید بهترین میگو را خریداری کنید. با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید.

روش های شناخت تازه و تمیز بودن میگو

یکی از مهمترین نشانه هایی که مربوط به تشخیص میگو تازه می باشد این است که بوی دریا می دهد. بوی جلبک و بوی نمک دریا از درون میگو ساطع می گردد. اگر میگو بوی آمونیاک و کلر بدهد یعنی خراب شده است. اگر می خواهید میگوی تمیز و تازه بخرید باید بوی آن را به خوبی استشمام کنید.

یکی دیگر از روش هایی که نشان می ‌دهد میگو تمیز و تازه است بررسی چشم و سر آن می باشد. اگر میگو چشمانش جدا باشد یعنی تازه است. میگو با سر و چشمانش فریزر نمی گردد. برای اینکه میگو خراب نگردد ابتدا سر آن را جدا می کنند و سپس آن را فریز می نمایند. توجه به چشمان میگو یکی از مهم ترین نکاتی است که تازه بودن آن را تعیین می‌ کند. اگر چشمان میگو شل و افتاده باشد یعنی تازه نیست. چشمان میگو باید سفت و ایستاده باشد تا متوجه شوید که تازه است.

پوسته میگو تازه

توجه به پوسته میگو یکی دیگر از نکاتی است که در مورد تازه بودن میگو اهمیت دارد.  اگر پوسته میگو از بدنه جدا نشده باشد یعنی سالم است. بسیاری از فروشندگانی که می خواهند میگو های خراب را به مشتریان ارائه دهنده پوسته را از میگو جدا می ‌کنند تا شکل بهتری پیدا کند.

یکی دیگر از روش هایی که کمک می‌ کند میگو تازه بخریم این است که پاهای زیر شکم میگو را با انگشتان مان تکان دهید. اگر پاها سریعا به حالت اولیه شان برگردند یعنی میگو تازه است. اگر پاهای میگو را بکشید و آنها همانگونه بمانند یعنی تازه نیستند. در صورتی که پوست میگو تمیز و تازه را فشار دهید به حالت اولیه باز خواهد گشت. در صورتی که میگو طول می کشد به حالت اولیه برگردد یعنی تازه نیست.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *