رضیم
رضیم
چگونه فلافل را سرخ کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه فلافل را سرخ کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه فلافل را سرخ کنیم

یکی از مهم ترین مراحل طرز تهیه فلافل، مرحله سرخ کردن قرص های آن است. برای اینکه قرص ها پف کنند و ترد و خوشمزه شوند، علاوه بر طرز تهیه مواد اولیه، نحوه سرخ کردن آن ها بسیار مهم است. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما چگونه سرخ کردن این غذای خوشمزه را به روش اصیل آبادانی توضیح دهیم. با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید.

نحوه سرخ کردن قرص های فلافل

برا اینکه قرص های فلافل ترد و خوشمزه شوند چند نکته ساده را در حین سرخ کردن، باید رعایت کنید. تمامی این نکات در حین سرخ کردن، به صورت زیر است:

در مرحله اول بعد از آماده شدن مواد، حتما به مدت یک الی دو ساعت مواد را داخل یخچال قرار دهید تا انسجام لازم بین مواد فلافل شکل بگیرد. این کار باعث می شود تا فلافل ها در حین سرخ کردن از هم پاشیده نشوند.

در مرحله بعدی یک قابلمه با سایز متوسط (سایز قابلمه بهتر است خیلی بزرگ نباشد تا روغن زیادی مصرف نشود) را به روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس به اندازه یک سوم ارتفاع قابلمه را روغن بریزید و صبر کنید تا روغن داغ شود.

در این مرحله قالب را بردارید و با قاشق مقداری از مواد را داخل قالب قرار دهید و قرص فلافل را با قالب داخل قابلمه قرار دهید. در این مرحله هر بار به اندازه گنجایش قابلمه، قرص ها را به داخل قابلمه قرار دهید. قرص ها را خیلی از این ور به اون ور نکنید، زیرا این کار باعث از هم پاشیده شدن آن ها می شود. همچنین به هیچ عنوان نیازی به این کار نیست زیرا تمامی قرص ها به داخل روغن فرو می روند.

بعد از مدت 5 الی 7 دقیقه ، زمانی که فلافل ها خوب طلایی و مغز پخت شدند، آماده اند و باید آن ها را از روغن خارج کنید. حتما با استفاده از دستمال های مخصوص روغن گیری یا دستمال کاغذی روغن اضافی قرص ها را بگیرید تا چربی این غذا بعدا شما را اذیت نکند.

 

سخن آخر

یکی از مهمترین مراحل پخت این غذای خوشمزه، نحوه سرخ کردن آن است. با رعایت این نکات بسیار آسان می توانید غذایی خوشمزه تهیه کنید و نوش جان کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی