رضیم
رضیم
چگونه کباب کوبیده ترد درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده ترد درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده ترد درست کنیم

کباب کوبیده غذایی بسیار محبوب و لذیذ در بین ایرانیان است. دستور پخت کوبیده ترد و آبدار حاوی نکاتی است که با رعایت این نکات می توانید کوبیده ترد و لذیذ تهیه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما دستور پخت کوبیده ترد و خوشمزه را به صورت کامل توضیح دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده ترد

گوشت چرخ‌کرده؛ یک کیلوگرم

پیاز؛ ۳۰۰ گرم

زعفران ساییده شده؛ یک قاشق چای‌خوری

نمک و فلفل به مقدار کافی

طرز تهیه کباب کوبیده ترد

برای تهیه کوبیده ابتدا گوشت را چرخ کنید. دقت کنید که گوشت کوبیده باید مخلوطی از گوشت گوسفند و گوساله باشد تا کباب کوبیده شما ترد و لذیذ شود.

سپس آب پیاز را به خوبی بگیرید تا جایی که فقط تفاله پیاز باقی بماند. خوب گرفتن آب پیاز باعث ترد شدن کوبیده می شود.

در مرحله بعدی همه مواد را در یک کاسه بزرگ بریزید و تمامی مواد را به خوبی ورز دهید. به مدت 10 الی 15 دقیقه مایه کباب کوبیده را ورز دهید تا کوبیده های شما ترد و خوشمزه شود.

سپس به روی کاسه سلفون بکشید و مواد را به مدت 1 الی 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود.

بعد از اینکه مواد را از داخل یخچال بیرون آوردید، دو مرتبه به مدت 2 الی 3 دقیقه مواد را ورز دهید. ورز دادن مواد باعث ایجاد چسبندگی بین مواد می شود و در نهایت منجر به ترد شدن کباب کوبیده ها می شود.

بعد از این مرحله مواد را به سیخ بکشید، سپس سیخ ها را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کاملا مواد به سیخ بچسبد. در نهایت سیخ ها را به روی منقل قرار دهید تا پخته شوند.

سخن آخر

کباب کوبیده غذایی بسیار لذیذ و محبوب در بین ایرانیان است. برای اینکه بتوانید کوبیده های ترد و آبدار تهیه کنید باید نکاتی را رعایت کنید که تمامی این نکات را به صورت کامل در بالا توضیح داده ایم. با استفاده از این نکات می توانید کوبیده های ترد و لذیذ تهیه کنید و نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *