رضیم
رضیم
چگونه کباب کوبیده چرب درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده چرب درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده چرب درست کنیم

کباب کوبیده غذایی بسیار محبوب است که هر چقدر چرب تر باشد خوشمزه تر می شود. بسیاری از ایرانیان این غذا در منزل خود درست می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما دستور پخت کوبیده چرب را به صورت کامل به همراه تصویر توضیح دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

طرز تهیه

قلوه گاه گوسفندی                        ۴۰۰ گرم

راسته گوساله                               ۶۰۰ گرم

پیاز                                           ۲۰۰ گرم

نمک و فلفل سیاه                    به مقدار کافی

کره                                             ۲۵ گرم

چربی گوسفند                             ۲۰۰ گرم

طرز تهیه کباب کوبیده چرب و لذیذ

ابتدا گوشت گوساله و گوسفندی را به همراه چربی گوسفند چرخ کنید. بهتر است این کار را دو مرتبه انجام دهید. هر چه چربی گوسفند بیشتر باشد کوبیده چرب تر و لذیذتر می شود.

در مرحله بعدی پیاز ها را رنده کنید و آب آن ها خوب بگیرید. سپس گوشت چرخ کرده، پیاز رنده شده، نمک و فلفل را داخل کاسه بزرگی بریزید و تمامی مواد را به خوبی باهم مخلوط کنید و ورز دهید. حداقل به مدت 15 دقیقه باید مواد را ورز دهید.

در قسمت بعد یک سلفون به روی کاسه بکشید و مواد را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

پس از گذشت یک ساعت مواد را از یخچال بیرون بیاورید و دوباره ورز دهید. سپس مواد را به سیخ بکشید.

بعد از اینکه مواد را به سیخ کشیدید، با استفاده از قلمو آشپزی کباب کوبیده ها را آغشته به کره کنید. این کار باعث می شود تا کوبیده های شما چرب و لذیذتر شوند و خشک نشوند.

سپس سیخ های کباب کوبیده را به روی حرارت قرار دهید. در حین پخت هر چند دقیقه یکبار کوبیده ها را به کره آغشته کنید تا خوب چرب شوند.

سخن آخر

کباب کوبیده غذایی محبوب است که هرچه چرب تر باشد خوشمزه تر و لذیذتر است. برای اینکه کوبیده های چرب و خوشمزه ای داشته باشید یکی از  راه های آن این است که چربی گوسفند بیشتری به مواد کوبیده اضافه کنید و در حین پخت هر چند دقیقه یک بار به کباب کوبیده ها کره بزنید تا کوبیده ها چرب تر و لذیذتر شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *