رضیم
رضیم
چه چیزی خیار شور را خوشمزه میکند ؟ ( 2 نکته ساده)

چه چیزی خیار شور را خوشمزه میکند ؟ ( 2 نکته ساده)

چه چیزی خیار شور را خوشمزه میکند ؟

هر یک از افرادی که می خواهند خیارشورهای خوشمزه ای را آماده کنند به موارد خاصی اهمیت می دهند. در واقع اگر شما مایل هستید خیار شور خوشمزه و تردی را آماده کنید باید تمامی نکات آماده سازی خیارشور را یاد بگیرید. مواد زیادی برای تهیه خیارشور به کار گرفته می شوند که هر یک از آنها نقش مهمی برای خوشمزه تر شدن خیارشور دارند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه خیار شور

خیار های قلمی ریز را باید برای تهیه خیار شور به کار بگیرید. سرکه سفید، ترخون، مرزه، تخم گشنیز، سیر، فلفل تند و … به عنوان مهمترین موادی هستند که برای تهیه خیارشور اهمیت دارند. شما می توانید هر یک از این مواد را بر اساس سلیقه و ذائقه شخصی تان انتخاب نمایید. طرز تهیه خیارشور را باید به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید خیارشور خوشمزه ای را برای وعده های غذایی متفاوت آماده نمایید. برای تهیه خیارشور ابتدا خیار ها را باید به طور کامل بشویید.

شما باید از آب جوشیده برای تهیه خیار شور استفاده کنید. البته اجازه دهید که آب جوشیده سرد شود و سپس نمک را به آن اضافه نمایید. استفاده از سبزی های متفاوت کمک می کند تا خیارشور شما خوشمزه تر شود. همراه با شوید، ترخون، مرزه، گشنیز و … می توانید خیارشور ها را خوشمزه نمایید. برای آماده کردن خیارشور نیاز است که آب سبزیجات و خیار را به طور کامل بگیرید.

نوع خیارها برای تهیه خیار شور

توجه داشته باشید که جهت آماده کردن خیار شور های ترد و خوشمزه باید از خیار های بوته ای استفاده نمایید. اگر خیارها را خشک نکنید امکان دارد خیار نرم شود یا کپک بزند. استفاده از سرکه باید بر اساس حجم آب انجام شود. در صورتی که شما از ۱۴ لیوان آب برای تهیه خیارشور استفاده می‌ کنید باید یک لیوان سرکه و یک لیوان نمک برای آماده سازی خیارشور به کار بگیرید. ظرف های شیشه ای به عنوان بهترین ظرف هایی هستند که برای تهیه خیارشور استفاده می‌ شوند. تمامی موادی که معرفی کردیم را باید درون ظرف های شیشه ای بریزید و روی ظرف ها را سلفون بکشید تا هوا وارد خیارها نشود.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *