رضیم
رضیم
چه ظرفی برای خیار شور مناسب است ؟ ( 2 نکته ساده)

چه ظرفی برای خیار شور مناسب است ؟ ( 2 نکته ساده)

چه ظرفی برای خیار شور مناسب است ؟

اگر می خواهید خیار شور درست کنید باید از بهترین ظرف استفاده نمایید. ظرف های شیشه ای زیادی هستند که برای تهیه خیارشور مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از ترشیجاتی که می خواهید درست کنید را باید در ظرف های شیشه ای بریزید. ظرف های پلاستیکی به گونه ای هستند که اسید زیادی را تولید می کنند. بنابراین بهتر است که ظرف های پلاستیکی را برای تهیه خیارشور استفاده نکنید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

بهترین ظرف برای تهیه خیار شور

شما بر اساس حجم خیارهایی که می خواهید ترشی بیندازید باید از مناسب ترین اندازه ظرف شیشه ای استفاده کنید. امروزه بسیاری از افراد مایل هستند که در منزل اقدام به تهیه خیار شور نمایند. دقت داشته باشید که اگر می خواهید کیفیت خیارشورها بسیار عالی شود، بهتر است که از ظرف های مناسب استفاده نمایید. ظرف مورد استفاده برای تهیه خیارشور تاثیر زیادی روی کیفیت خیارشور می گذارد. هر یک از ظرف های خیارشور را باید از نظر اندازه ای که دارند مورد بررسی قرار دهید و بهترین ظرف را انتخاب نمایید.

بهترین ظرف برای نگهداری از خیار شور

اگر می خواهید حجم زیادی از خیار شور ها را در ظرف مناسبی نگهداری کنید باید از ظرف شیشه ای استفاده نمایید. بسیاری از افراد به دلایل متنوع از ظرف های پلاستیکی برای ترشی انداختن خیارشور استفاده می کنند. دقت داشته باشید که برای خرید هر یک از ظرف های شیشه ای باید کیفیت ظرف را بررسی نمایید. اگر می خواهید زمان زیادی خیارشورها را در ظرف نگه دارید باید از ظرف هایی که ماندگاری خیارشورها را بیشتر می کنند استفاده نمایید. ظرف هایی که پلاستیکی هستند و اندازه شان بزرگ می باشد برای ترشی انداختن خیارها در زمان طولانی گزینه مناسبی نمی باشند.

برای تهیه خیار شور از مواد متنوع مانند سرکه، نمک و … استفاده می شود. از آنجایی که سرکه خاصیت اسیدی دارد، در ظرف های پلاستیکی شدت اسید بیشتری پیدا می کند. در ظرف های شیشه ای، سرکه ای که استفاده می شود خاصیت خود را از دست نمی دهد. تمامی مواد مورد نیاز برای تهیه خیارشور را باید در ظرف شیشه ای بریزید و به مدت 10 روز اجازه دهید خیارها شور شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *