رضیم
رضیم
چگونه از کپک زدن خیار شور جلوگیری کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه از کپک زدن خیار شور جلوگیری کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه از کپک زدن خیار شور جلوگیری کنیم ؟

کپک زدن خیار شور یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند. برای اینکه خیارشور کپک نزند باید روی خیارها را با برگ درخت انگور بپوشانید. بسیاری از افراد اطلاعاتی در مورد روش هایی که مربوط به کپک نزدن خیار شور می باشد را نمی ‌شناسند. در این مطلب می خواهیم ترفند های اصلی کپک نزدن خیارشور را معرفی کنیم..همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکات در مورد جلوگیری از کپک زدن خیار شور

نکاتی که مانع کپک زدن خیار شور می شوند را باید به خوبی بشناسید. یکی از مهمترین نکات این است که از آب جوشیده استفاده کنید. برای درست کردن خیارشور خانگی که کپک نداشته باشد نیاز است که آب را بجوشانید و سپس با نمک حل کنید. پس از آن می توانید آب روی خیارها بریزید. نوع و مقدار سرکه خیارشور یکی دیگر از مواردی است که برای کپک نزدن خیارشور اهمیت زیادی دارد. سرکه خیارشور خانگی باید زلال باشد. در حالت استاندارد نیاز است که به ازای هر ۱۴ لیوان آبجوش که استفاده می‌ کنید یک لیوان سرکه را به کار بگیرید.

جلوگیری از ورود هوا به ظرف خیارشور یکی دیگر از نکاتی است که مانع کپک زدن خیار شور می شود. شما باید درب ظرف خیارشور را کیپ کنید تا به هیچ عنوان هوا وارد ظرف نشود. در واقع یکی از مهمترین نکاتی که برای تهیه خیارشور اهمیت دارد جلوگیری از عدم ورود هوا به ظرف می باشد. استفاده از سبزیجات تازه برای تهیه خیارشور یکی دیگر از ترفند هایی است که برای کپک نزدن خیارشور باید به آن دقت داشته باشیم.

سبزیجات و نقش آنها برای جلوگیری از کپک زدن خیار شور

شما می توانید از سبزیجات متفاوت مانند ترخون، مرزه، نعناع گشنیز و … برای تهیه خیارشور استفاده نمایید. مقدار نمک مورد استفاده برای تهیه خیارشور یکی از مهم‌ترین نکاتی است که مانع کپک زدن خیار شور می شود. در حالت استاندارد تهیه خیارشور باید با استفاده از نمک و سرکه انجام شود. در مراحل تهیه خیارشور باید میزان نمک آب را تست کنید. اگر میزان نمک زیادی را برای تهیه خیارشور مورد استفاده قرار دهید امکان دارد که خیارشور کپک بزند. همچنین پایین بودن میزان نمک موجب خوشمزه نشدن خیارشور می شود.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *