رضیم
رضیم
چگونه خیار شور بدون سرکه درست کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه خیار شور بدون سرکه درست کنیم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه خیار شور بدون سرکه درست کنیم ؟

بسیاری از افراد مایل هستند که خیار شور را بدون سرکه تهیه کنند. برای تهیه کردن خیارشور بدون سرکه باید مراحل تهیه خیارشور را به خوبی یاد بگیرید. موادی که نیاز است برای تهیه خیارشور بدون سرکه استفاده کنید را باید به صورت اصولی به کار بگیرید. خیار، نمک، آب، سبزی، فلفل تند و سیر مهمترین موادی هستند که برای تهیه خیارشور بدون سرکه استفاده می‌ شوند. دقت داشته باشید که سبزی های متفاوتی برای تهیه خیارشور های بدون سرکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سبزی ترخون و مرزه به عنوان مهمترین سبزی هایی هستند که برای تهیه خیارشور استفاده می شوند..همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مراحل تهیه خیار شور بدون سرکه

ابتدا باید خیارها را به طور کامل بشویید و خشک کنید. برای تهیه خیار شور بدون سرکه باید از دستمال نخی با کیفیت استفاده کنید تا خیارها خشک شوند. خشک نبودن خیار ها موجب کپک زدن خیارشور خواهد شد. خیار را با استفاده از یک خلال دندان سوراخ نمایید. در مرحله دوم باید سبزی های مورد استفاده برای تهیه خیارشور را بشویید و درون شیشه بگذارید. شیشه تمیزی که آلودگی ندارد را باید برای تهیه خیارشور انتخاب نمایید. خیار های خشک شده را درون ظرف بگذارید و اطراف آن را همراه با سبزی های شسته شده بپوشانید.

آب و نمک را درون یک پارچ بریزید و به خوبی ترکیب کنید. پس از آن فلفل ها را درون شیشه خیار شور قرار دهید. بعد از اینکه فلفل ها و سبزی ها را در کنار خیار ها قرار دادید باید آب را به ظرف اضافه نمایید. دقت داشته باشید که میزان نمک مورد استفاده برای تهیه خیارشور باید به صورت اصولی استفاده شود.

مزیان نمک مورد نیاز برای تهیه خیار شور بدون سرکه

برخی از افراد نمک زیادی را برای تهیه خیار شور بدون سرکه به کار می گیرند. اگر نمک مورد استفاده برای تهیه خیارشور اندازه اش زیاد باشد خیار ها شور می شوند و مزه جالبی نخواهند داشت. توجه داشته باشید که برای تهیه آب خیارشور باید نمک را درون آب به خوبی حل کنید و سپس آب را استفاده نمایید. میزان نمک مورد استفاده برای تهیه خیارشور به حجم آب بستگی دارد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *