رضیم
رضیم
چرا خیار شور شل میشه ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا خیار شور شل میشه ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا خیار شور شل میشه ؟

شل شدن خیار شور یکی از مهمترین مشکلاتی است که افراد با آن مواجه می شوند. امروزه بسیاری از خانم ها مایل هستند خیارشور خانگی آماده کنند. شما برای تهیه خیارشور های ترد و خوشمزه نیاز است که تمامی نکات مربوط به تهیه خیارشور را یاد بگیرید در صورتی که از خیار های قلمی و بوته ای استفاده کنید خیارشور، خوشمزه و ترد می شود. بر همین اساس به هیچ عنوان خیار های گلخانه ای را جهت تهیه خیارشور به کار نگیرید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

استفاده از آب تصفیه شده برای جلوگیری از شل شدن خیار شور

یکی از مهمترین مشکلاتی که مربوط به شل شدن خیار شور می باشد استفاده از آب تصفیه نشده است. اگر شما از آب شیر که دارای کلر است برای تهیه خیارشور استفاده کنید خیارشور شل و لیز می شود. بر همین اساس آب جوشیده را باید برای تهیه خیارشور به کار بگیرید تا خیارها ترد و خوشمزه شوند. استفاده از آب معمولی موجب افزایش میکروب های درون خیارشور می گردد. این مسئله کمک می‌ کند تا میکروب ها شدت شان افزایش پیدا کند و خیارشور ها لیز و نرم شوند.

در صورتی که مایل هستید از شل و خراب شدن خیار شور جلوگیری کنید باید نسبت هر یک از مواد مورد نیاز در ظرف خیارشور را بررسی نمایید. این مسئله که اندازه نمک، سرکه، سبزی، ادویه و آب خیارشور مناسب باشد بسیار مهم است. به ازای هر ۱۲ لیوان آب نیاز است که یک لیوان نمک استفاده شود. به طور کلی نسبت آب به نمک بیشتر است. اگر نمک زیادی را برای تهیه خیارشور به کار بگیرید امکان دارد خیار شور شور یا تلخ شود.

دلایل شل شدن خیار شور چیست ؟

استفاده از سرکه زیاد یکی دیگر از مشکلاتی است که موجب شل شدن خیار شور می گردد. اسیدی که در سرکه وجود دارد اگر زیاد باشد خیارها را لیز و شل می کند. برای تهیه خیارشور خانگی خوشمزه بهتر است که تعداد خیار ها را با حجم آب مطابقت دهید. اگر آب زیادی را برای تهیه خیارشور به کار بگیرید امکان دارد خیار، شل شود. تمامی نکات مربوط به تهیه خیارشور را رعایت کنید تا بتوانید خیارشور های خوشمزه ای را آماده نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *