رضیم
رضیم
چرا خیار شور لیز میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا خیار شور لیز میشود ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا خیار شور لیز میشود ؟

لیز شدن خیار شور یکی از مهمترین مشکلاتی است که افراد با آن مواجه می شوند. امروزه بسیاری از افراد در منزل خود اقدام به تهیه خیارشور خانگی می نمایند. اگر شما می خواهید خیارشور های خوشمزه و ترد را آماده کنید باید تمامی نکاتی که مربوط به تهیه این چاشنی می باشد را یاد بگیرید. اگر مایل هستید خیارشور ها ترد و خوشمزه شوند باید از نمک مناسب استفاده نمایید. در صورتی که نمک خیارشور اندازه نباشد بدون شک خیارها لیز می شوند. نمک از رشد باکتری جلوگیری می نماید. بنابراین باید نسبت نمک و آب را به درستی انتخاب نمایید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

راهکار برای لیز نشدن خیار شور

نکته مهمی که کمک می کند خیار شور له نشود این است که نمک را به طور کامل درون آب جوشیده حل نمایید. پس از اینکه آب ولرم شد می ‌توانید خیارها را به آب ولرم اضافه کنید. بسیاری از خانم ها نمک را روی خیار ها می ریزند که این اقدام اشتباه است. برای اینکه از لیز شدن خیارشور جلوگیری کنید بهتر است از نمک دریایی استفاده نمایید. نمک هایی که ید دار هستند گزینه مناسبی برای تهیه خیارشور نمی باشند. یکی از مهمترین دلایل لیز شدن خیارشور عدم استفاده از آب جوشیده می باشد.

بسیاری از خانم ها برای اینکه در کمترین بازه زمانی خیار شور را آماده کنند از آب شیر استفاده می نمایند. آب شیر دارای کلر است و این مسئله موجب لیز شدن و کپک زدن خیارشور می شود. شما به هیچ عنوان نباید از آب شیر برای تهیه خیارشور استفاده نمایید. اگر مایل هستید خیارشور ها خوشمزه و ترد شوند باید ابتدا آب را بجوشانید و سپس آب را به نمک اضافه کنید.

نمک مورد استفاده برای جلوگیری از لیز شدن خیار شور

نسبت آب و نمک ظرف خیارشور را باید به طور کامل بررسی نمایید و سپس آنها را برای تهیه خیار شور به کار بگیرید یکی از مهمترین مشکلاتی که مربوط به لیز شدن خیارشور می باشد عدم استفاده از ادویه و سبزیجات تازه است. اگر شما از ادویه، سرکه و سبزیجات تازه استفاده نکنید خیارها لیز می شوند و شکل مناسبی درون ظرف نخواهند داشت.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی